fbpx

Річні ритуали

від Січ 28, 2023Без рубрики5 коментарі

Річні ритуали

У багатьох є свої ранкові та вечірні практики, можливо навіть і ритуали вихідного дня. Але в мене рік за роком сформувався цілий комплекс ритуалів, які виконуються один раз на рік в період новорічних свят. Мені такі річні практики допомагають провести інвентаризацію здобутків та невдач за рік і дати собі новий імпульс на наступні 365 днів.

Напевно, поділитися річними ритуалами вартувало трошки раніше, ще до закінчення 2022 року. Але я впевнений, що деякі з нижчеперелічених ідей будуть актуальні навіть через місяць після початку нового року. В будь-якому випадку, ти можеш взяти один чи декілька ритуалів в свій “арсенал” і зробити його наприкінці цього року.

1. Підсумки року

Десь за тижні 2-3 до закінчення нового року я починаю підводити підсумки року. Одного підходу тут недостатньо. Потрібно все згадати, переосмислити і обдумати. Часом використовую 4-5 підходів по годині кожний, щоб підвести підсумки року.

Починаю з перегляду цілей, які ставив собі на рік і аналізую, що із запланованого вдалося досягти.

В окремий список виписую усі свої досягнення, починаючи від самих маленьких і закінчуючи великими успіхами. Розмислюю над тим, що було зроблено неефективно, де я буксував, і в яких сферах треба зробити покращення, чому приділити увагу в наступному році.

2. Передивитися фото

Всі свої фото синхронізую з Google Drive. Наприкінці року відкриваю всі фотографії з 1 січня і починаю перегортати фото та проживати ще раз рік. Передивляюся кожне відео. Особливо приємно проводити цей ритуал в колі з сім’єю.

3. Улюблене за минулий рік

Формулюю список речей, які на мене справили враження у минулому році. Вибираю декілька книг, навчальних курсів, цікавих фільмів, цитат, фіксую новий досвід, речі матеріального світу, до яких була сильна привязка.

В попередньому пості мій список улюблених речей за 2022 рік.

4. Спланувати новий рік

Як і підсумки року, плани на новий рік намагаюся скласти за 2-3 тижні до нового року.

Чому це для мене важливо? Новий рік намагаюся почати вже перебуваючи “на ходу”: не розговтуватся півсічня, а вже з першого дня нового року хочу мати список цілей і завдань і одразу бути в роботі по його виконанню.

Планую рік, формулюючи для себе цілі, завдання, а також персональні зобов’язання.

Після того, як цілі на рік готові, я виділяю з них окремий список цілей на перший квартал, на якому і концентруюся.

5. Новорічний зідзвон МастерМайнд

В один з останніх днів останнього тижня року ми робимо з командою МастерМайнд зідзвон, ділячись один з одним своїми досягненнями, висновками, а також планами на майбутнє. Це дуже надихаючий річний ритуал.

Ти можеш зробити те саме просто зустрівшись чи зідзвонивши з одним зі своїх друзів і обговоривши з ним питання:

  • які були у цьому році твої найбільші досягнення?
  • де було докладено найбільше зусиль?
  • наскільки від 1 до 10 ти задоволений цим роком і чому?
  • які головні причини невдач?
  • що можна покращити у новому році?
  • які твої сподівання на новий рік?
  • як ми можемо один одному допомоги?

6. Подарунки дітям і друзям

Ще будучи студентом, коли були зароблені свої перші гроші, я вперше відчув яку радість приносить процес похода по різдвяним крамницям, щоб купити подарунки своїм близьким та друзям. Головне не ставитися до цього процесу суто формально.

7. Ранкова пробіжка 1 січня

Шість років назад разом з моїм другом започаткували традицію кожного 1 січня (зазвичай об 11 годині ранку) разом зібратися на пробіжку до головної Новорічної ялинки. Це дуже енергійний початок року, який дає позитивний імпульс потужно почати новий рік. Поки ще більшість лежить з головною біллю після новорічної гулянки, ти біжиш з посмішкою на обличчі вдихаючи свіже морозне повітря, маючи за спиною маленький рюкзачок, в якому святковий судок з олів’є, який ти з’їж з неймовірним задоволенням пробігши 5 кілометрів по ранкому центру. Класний початок року.

8. Баня

Банька очищує. Почати рік з тілесного відчуття чистоти та легкості дуже круто. В перший тиждень року обов’язково на три години в баню.

9. Інтервью з дитиною

Цю практику підгледів в інтернеті і одразу запровадив собі.

Беру телефон і записую невеличке інтерв’ю зі своєю дитиною.

Цікаві питання змусять дитину задуматися над деякими речами, над якими вона ніколи раніше не замислювалася. А для батьків чудовий запис у сімейний відеоархів.

***

Буду вдячний, якщо ти теж поділишся у коментарях своїм одним чи кількома річними ритуалами, які є у твоїй сім’ї.

5 AM SYSTEM Insights

Telegram-канал 5 AM SYSTEM [Insights*]

Ділюсь досвідом та думками про практику раннього підйому, продуктивність, корисні звички, систему внутрішньої трансформації. Приєднуйся! 

#раннійпідйом #звички #продуктивність #думки #книги #мудрість


Як тобі стаття? Постав свою оцінку 1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Річні ритуали 1Loading...

Поділитися статтею:
Telegram-канал 5 AM SYSTEM [Insights]Читати
+ +