Вечір – основа для раннього підйому.
Якщо ви вже прочитали 10 головних причин, чому варто вставати о 5 ранку, і вже сповнені натхнення для раннього підйому, то в цьому пості почерпнете цікаві ідеї з цього приводу.
Нижчевикладені практики і принципи для мене були дуже важливими при побудові моєї системи раннього підйому. Адже вставати рано, не будучи при цьому бадьорим і повним енергії, не розумно. Навіщо цілий день ходити сонним і непродуктивним? А тому необхідно добре вночі відпочити і “зарядити свої батарейки”.
Ключовим в цьому є правильна підготовка до сну і хороший сон.
Скільки потрібно вночі спати?
Вважається, що потрібно спати 8 годин. Деякі намагаються обходитися 6 годинами і менш. Підібрати необхідну тривалість сну допоможе спостереження за станом свого органімза. При цьому важливо дотримуватися балансу: спати достатньо, але в той же час і не пересипати.
Розповім про свої спостереження і свій досвід.
Протягом декількох років я намагався навчити свій органів спати по 6 годин на добу. Я лягав спати до 23 годин, а вставав в 5. І якщо на коротких проміжках часу – тиждень-два – мені вдавалося насититися шістьма годинами сну, то рано чи пізно я вилітав з колії. Не вистачало бадьорості. Періодично доводилося відсипатися – організм намагався повернути своє.
Тому з часом тривалість нічного сну збільшив до 7 годин. Цього часу мені виявилося повністю досить для відмінного і бадьорого стану протягом всього дня.
Сьогодні я лягаю спати до 22 годин, а прокидаюся о 5 ранку. У вихідні мені не потрібно відсипатися, я дотримуюся того ж розпорядку і сплю близько 7 годин.
Для себе зробив висновок: спати однакову кількість часу 7 днів на тиждень.
Як діяти вам? Експерементіруйте, слухайте свій організм.
Від чого відмовитися ввечері?
Перш ніж розповісти про вечірні ритуали, розповім від чого я відмовляюся, щоб прокидатися бадьорим і енергійним вранці:
- Їжа після 19-00. Я намагаюся організувати своє харчування протягом дня таким чином, щоб до 19-ї години мною був з’їдений вечерю. Після 7 вечора я їм лише дуже легку їжу, а також чай. Щоб не їсти пізно, себе мотивую наступною думкою: їсти пізно ввечері = значить організм погано перетравлює їжу; погане травлення = бродіння і гниття; бродіння і гниття = занепад сил. Вечірнє вживання алкоголю також зведе нанівець всі спроби встати рано.
- Перегляд телевізора, фільмів. Хоча я взагалі майже його не дивлюся. Пропоную відмовитися від вечірніх телешоу і новин, на користь бадьорого і повного ентузіазму ранку.
- Інтернет-серфінг. У 20-30 я вимикаю свій ноутбук.
Вечірні щоденні ритуали
А тепер мої ідеї щодо того, як себе підготувати до хорошого сну і продуктивного завтрішнього дня.
Я не планую ніяких справ після 20 годин 30 хвилин. Все що потрібно зробити – намагаюся зробити до цього часу. На пів на дев’яту вечора у мене на смартфоні стоїть будильник, і як тільки він задзвенів, навіть моя доця вже знає, що пора готуватися до сну.
1. Підготувати речі на завтра
Першою дією, з якої я починаю свій вечірній блок, це підготовка одягу і речей на завтра: вибираю одяг на день, готую форму і кросівки для ранкової пробіжки, кладу потрібні мені речі в сумку, беру воду і складаю свіжі фрукти.
2. ТТХ
Наступні необхідні дії відображає абревіатура ТТХ: темніше, тихіше, холодніше. Я приглушує всюди світло, вимикаю, все що ще шумить (наприклад, телевізор) і провітрюю всі кімнати, щоб спати в легкій прохолоді.
3. Гарячий душ
Зняти втому і отримати ще трохи енергії для завершальних хвилин дня, що минає, допомагає гарячий душ.

4. Підсумки дня
Потім я коротко підводжу підсумки дня:
- аналізую виконання запланованого на день;
- оцінюю день по 5-ти бальній шкалі, записую коротко мої головні успіхи і досягнення за день, думаю над тим, що я можу поліпшити в своєму житті і як це зробити, вибираю краще фото зроблене за день (використовую додаток Universal Diary);
- заповнюю чек-лист по всім звичкам, практикам і ритуалам, за якими ведеться робота в даний момент (використовую додаток HabbitHub);
- заповнюю статистику по моїй фізичній активності за день (використовую додаток Samsung Health);
- облік фінансів (використовую таблицю в Excel)
5. Цілі
Логічним продовженням підсумків дня є планування наступного дня. Але для того, щоб в план наступного дня потрапили дійсно важливі справи, я протягом трьох хвилин переглядаю свої основні цілі на поточний рік і найближчі 100 днів.
6. Планування
Тільки після цього я беруся за планування наступного дня. Всі свої списки справ і завдань я веду за допомогою програми Wunderlist. Стараюсть запланувати справи таким чином, щоб до 20:30 їх встигнути виконати в повному обсязі.
Список справ на день записую на окремому аркуші блокнота.
З усіх запланованих справ вибираю 3 найголовніших справи і ставлю їм високий пріоритет. Ці справи повинні бути виконані в будь-якому випадку.
7. Розтяжка
Завершує мій день 7-10 хвилин розтяжок, які допомагають мені не лише розім’ятись і підготувати своє тіло до сну, а й заспокоїти розум.
8. Читання
І на останок гарне снодійне – 10 хвилин легкого читання. Наприклад, автобіоргафія, художня приємна книга або поезія.
Всі ці справи у мене займають в середньому 55 хвилин. Так що навіть якщо їх почати виконувати в 21-00, то близько 22-00 ти будеш готовий до хорошого сну.
Лягаючи в ліжко я ще 2 хвилини дякую Богові за все, що я маю. Засинаючи, прокручуюю в голові обрану думка-установку.
Завершуй день якісно. Гарного тобі сну і доброго ранку!
Як тобі стаття? Постав свою оцінку