fbpx

Практика спостерігача

від Кві 10, 2023Философське4 коментарі

Практика спостерігача

У цьому дописі розкажу про одну цікаву практику, яку віднедавна я запровадив в своє життя – “практику спостерігача”. Вона особливо корисна в тому сенсі, що допоможе подолати звичку у першу ж вільну хвилину брати телефон та займатись якоюсь єрундою. Натомість в житті з’являється більше спокою і рівноваги.

***

Уважно спостерігав за своєю поведінкою. Помітив у себе одну вкрай негативну звичку, яка має вплив на мій стан і як наслідок в подальшому – на весь мій день. Як тільки звільняється навіть одна хвилинка під час очікування – одразу хапаю в руки телефон і починаю щось там робити: перевіряти повідомлення, електронну пошту, читати Телеграм-канали …

Питання до цієї діяльності не тільки в тому, що вона насправді не несе користі, а й до всього краде хвилини нашого життя, краде наш внутрішній спокій і можливість жити і насолоджуватися, тим, що є навколо нас.

Коли я підмітив в собі цю звичку, то зрозумів, що на противагу цьому треба запровадити щось нове. Виникла ідея практикувати 3 хвилини спостереження.

Суть досить проста: як тільки ми перебуваємо в режимі очікування, перший імпульс взяти в руки телефон необхідно замінити уважним спостереження за усім, що відбувається навколо: побачити, почути, відчути, понюхати, спробувати.

Сьогодні я бігав вранці разом з моїм товаришем. Я прийшов на декілька хвилин раніше. Поки чекав, перша думка – взяти телефон і щось там подвитися. Але встиг зупинитися. Зробив три глибоких вдохи-видохи і почав спостерігати за всім, що мене навколо оточувало. Побачив дуже гарні весняні дерева, засипані тисячами квіточок. Побачив якими неймовірними кольорами природа “розмалювала” ранкове небо перед сходом сонця. Чую як спів пташок пробивається через шум міста, яке от-от починає прокидатися. Аж ось вдалеку чутно шум поїзда і довгий гудок клаксона, яким, здається, машиніст сповіщає всім, що вже час вставати.

Ця практика дозволила мені позбутися роздратування, яке так притаманне нашому невпинному світу. Здобути спокій. Насолоджуватися і відчувати. Як тільки я почав практикувати цю практику, то зрозумів скільки багато життя проходить повз мене.

Мені видається, що які не були б обставини кожен наш день має бути схожим не на поспіх випитий бридкий холодний чай, а на філіжаночку запашної кави, з якої ми неспішно, з насолодою відпиваємо ковточок за ковточком.

5 AM SYSTEM Insights

Telegram-канал 5 AM SYSTEM [Insights*]

Ділюсь досвідом та думками про практику раннього підйому, продуктивність, корисні звички, систему внутрішньої трансформації. Приєднуйся! 

#раннійпідйом #звички #продуктивність #думки #книги #мудрість


Як тобі стаття? Постав свою оцінку 1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Практика спостерігача 1Loading...

Поділитися статтею:
Telegram-канал 5 AM SYSTEM [Insights]Читати
+ +