fbpx

Я намагався в цій статті написати найбільш повнний і корисний матеріал про те, що таке Мастермайнд групи, в чому їх користь, як організувати роботу такої групи і проводити продуктивні зустрічі.

Мастермайнд група – це один з найефективніших і продуктивних інструментів, який дозволяє виводити проекти на новий якісний рівень, постійно вливаючи в них “свіжу кров”.

Що таке Мастермайнд група?

Мастермайнд група – це експертна група людей, які взаємно допомагають один одному в досягненні цілей, реалізації проектів, вирішенні проблем. Така собі експертна рада.

Мастермайнд група по можливості повинна об’єднувати цікавих і прогресивних людей, які зможуть дати новий погляд на проекти і завдання.

МастерМайнд группа

Кількість людей в Мастермайнд групі

Оптимальною кількістю людей в Мастермайнд групі є 5-7 чоловік. Якщо в такій групі людей менше, то за досить короткий проміжок часу відбувається насичення ідеями інших учасників, не вистачає свіжого погляду на питання членів групи. Якщо ж людей більше, то виникає певний хаос в роботі групи. До всього іншого зустріч часто затягується і може проходити неорганізовано і як наслідок – непродуктивно.

У деяких випадках до зустрічі групи можуть залучатися окремі експерти, фахівці, які будуть давати своє бачення на обговорювані питання. Але такі люди все ж не повинні складати ядро ​​Мастермайнд групи.

Основа такої групи – це люди, які мають рівні взаємні зобов’язання і беруть участь в організації постійної роботи групи.

Частота зустрічей в МастерМайнд групі

Експертна група повинна строго встановити частоту своїх зустрічей. Це може бути один раз в тиждень, раз на два тижні, раз на місяць або навіть раз в квартал.

Ключовим в цьому є вибір оптимального режиму, який успішно б вписувався в розпорядок членів групи, дозволяв усім активно брати участь в роботі експертної групи і не пропускати засідання. У той же час зустрічі повинні надавати достатній імпульс для розвитку проектів кожного з учасників, тобто не бути занадто рідкісними.

У Мастермайнд групі, яка була мною сформована, домовлено про зустріч один раз на місяць.

Крім цього, ми зробили висновок про необхідність встановлювати чітку дату зустрічі, яка не повинна змінюватися, незалежно від обставин, які не дозволяють деяким з учасників взяти в ній участь. Наприклад, у нас визначено, що зустріч проходить кожну третю середу місяця.

Така домовленість допомагає учасникам заздалегідь бронювати час на зустріч з експертною групою, кажучи “ні” всьому іншому.

До всього іншого в нашій групі ми обумовили, що її учасники можуть пропускати зустрічі тільки якщо виникли термінові, нездоланні або непередбачувані обставини, які не дозволяють взяти у ній участь.

Якщо ж на заздалегідь відомий час зустрічі Мастермайнд групи хтось з учасників планує інші справи, то можливо участь в Мастермайнд групі для нього не є актуальним. Або варто задуматися над зменшенням частоти зустрічей.

Офлайн і онлайн зборів Мастермайнд групи

Збиратися група може безпосередньо (фізична присутність) або онлайн. Кожен з методів був нами випробуваний і у кожного з них є свої плюси і мінуси.

Коли збираєшся фізично в якомусь місці з іншими учасниками, безумовно, рівень залученості кожного набагато вище. Виникає сильна креативна атмосфера, синергія між учасниками. Але в той же час, офлайн зустріч істотно скорочує географію можливих учасників, а також забирає значну кількість часу на “приїхати-уїхати”.

Онлайн варіант, звичайно ж, не дозволяє створити такий високий рівень кооперації і комунікації у всіх учасників, як при зустрічі віч-на-віч. У той же час в онлайн зустрічі можуть бути задіяні люди, що знаходяться в різних куточках Землі. Також зустрічі більш компактні за тривалістю і легше підібрати зручний час для всіх учасників Мастермайнд групи.

Видеоконференция МастерМайнд

Яку користь може дати участь в Мастермайнд групі?

Коротко про те, навіщо потрібні Мастермайнд групи, які цілі вони переслідують і яку користь можуть принести її учасникам.

Нові ідеї

Найпершим завданням Мастермайнд групи є генерування нових ідей для просування проектів кожного з учасників: один задає питання, а інші допомагають знайти нові ідеї. Найцікавіше, що під час такого брейнсторму у того, хто задає питання, дуже часто у самого приходить якесь осяяння або виникають нові думки з приводу проекту. Навіть одна маленька іскра здатна розпалити полум’я.

На каналі 5 AM SYSTEM в Telegram я публікую деякі цікаві думки з обговорень в моїй МастерМайнд групі по хештегу  #мысли

Поглянути на свої проекти під новим кутом, свіжим поглядом

Мастермайнд група дозволяє отримати зворотну реакцію з приводу своїх проектів від 5-6 людей, які можуть вказати на ті речі, які з “твоєї дзвіниці” абсолютно не видно. Свіжий незамилений погляд на твою активність.

Обмін ресурсами

Ще однією важливою функцією Мастермайнд групи є обмін учасниками між собою різними ресурсами – знаннями, корисними контактами, особистої допомогою, своїм досвідом, послугами та ін. Експертна група – це така спільнота, де ти завжди можеш запитати поради або попросити допомоги від інших учасників.

Хороше коло спілкування і нетворкінг

Як говорить Робін Шарма – в найближчі десять років твої результати будуть обумовлені двома речами: книгами, які ти читаєш, і людьми, з якими ти спілкуєшся. Оскільки Мастермайнд група – це спільнота проактивних людей, то ти створюєш навколо себе позитивне і сильне оточення, яке допомагає рухатися вперед, взаємно надихати один одного, ділитися успіхами.

Мастермайнд група, до всього іншого, це нові знайомства, продуктивне спілкування, розвиток навичок організації та комунікації, а також персональний розвиток.

Bonus: Проcування послуг

За допомогою Мастермайнд групи ти знаходиш нових 5-6 чоловік, які за взаємною домовленістю можуть стати активними агентами в колі своїх знайомих і друзів твоїх товарів або послуг.

Ключові принципи Мастермайнд групи

Робота будь-якої Мастермайнд групи повинна грунтуватися на суворому дотриманні ряду принципів.

Конфіденційність

Всі учасники групи дотримуються найсуворішої конфіденційність стосовно будь-якої інформації, яка обговорюється всередині групи. Тільки за згодою всіх учасників будь-яка інформація може вийти назовні.

Підготовка до Мастермайнд зустрічі

Для того, щоб зустрічі проходили організовано і продуктивно, кожен з учасників повинен виділити хоча б хвилин 15-20 для підготовки до зустрічі: обміркувати, а бажано і виписати, свої успіхи за період з останньої зустрічі, а також підготувати цікаве питання, який буде відповідати можливостям Мастермайнд групи.

Відсутність критики і прийнятність всіх ідей

Одним з найважливіших принципів Мастермайнд групи є відсутність будь-якої критики. Це стосується критики ідей, які генеруються учасниками в ході брейнсторму. Будь-яка, навіть безглузда на перший погляд ідея, може бути висловлена. До всього іншого, іноді такі маревні ідеї і стають найкращими.

Чіткий таймінг

Для того, щоб зустріч Мастермайнд групи не була схожа на балаган, а проходила продуктивно і ефективно, обов’язковим є відведення точної кількості часу на кожне обговорення або доповідь. У зв’язку з цим під час зустрічі Мастермайнд групи один з учасників повинен контролювати час.

Добре організована зустріч, як правило, не проходить більш ніж 2 години.

Початок роботи Мастермайнд групи

Перш ніж група починає працювати  всім учасникам потрібно добре познайомитися між собою. Кожен повинен знати, на що він може розраховувати.

Таке знайомство може бути організовано у формі невеликої двох-трьох хвилинної презентації.

У нас в нашій Мастермайнд групі ми зробили спеціальну таблицю, де кожен з учасників заповнює інформацію про себе, відповідаючи на ряд питань:

 • ПІБ
 • вік
 • звідки родом
 • інформація про сім’ю
 • основна зайнятість
 • інші актуальні проекти
 • попередні проекти та причини закриття
 • який бачить учасник своє життя через 5 років
 • хобі / заняття у вільний час
 • плановані найближчим часом проекти
 • інші сфери інтересів
 • які є складнощі в проектах
 • в чому інтерес, користь участі в Мастермайнд групі

Як проходить зустріч Мастермайнд групи

На прикладі роботи нашої Мастермайнд групи розповідаю, за яким шаблоном проходить зустріч групи.

1.Успіхи, а також звіт за взятими зобов’язаннями за період з останньої зустрічі.

Дуже хороша практика, яка дозволяє учасникам поділитися один з одним своїми успіхами, розповісти хто чим живе. Це надихає, заряджає і мотивує НЕ спати, а діяти.

На це відводиться кожному учаснику 2 хвилини.

2. Питання і обговорення.

Кожен з учасників готує одне питання, яке обговорюється експертною групою. Учасники пропонують свої ідеї, діляться своїм досвідом, дають зворотну реакцію, шукають оптимальні варіанти вирішення ситуації. При необхідності дають посилання на цікаві джерела, знайомлять з потрібними людьми.

Питання, яке виноситься на обговорення, повинно бути таким, щоб експертна група могла взяти активну участь в його опрацюванні. Тому вузькоспеціалізований питання, які відносяться до специфічної ніші, не зовсім будуть прийнятними.

Кожному з учасників для того, щоб озвучити своє питання і отримати ідеї від учасників, відводиться 10 хвилин. Але бувають ситуації, коли потік ідей від учасників групи ллється рікою, і часу не вистачає. В цьому випадку учасник, що задає питання, має право скористатися додатковими 4 хвилинами. Але при завершенні цього часу обговорення завершується і право винести на обговорення своє питання переходить до наступного учасника.

МастерМайнд группа

3. Короткі підсумки зустрічі

За результатами зустрічі кожен з учасників має право висловити коротко свою думку про зустріч, про ті речі, які варто поліпшити наступного разу.

4. Приватне зобов’язання

Для того, щоб зустрічі Мастермайнд групи не перетворювалися в порожні балачки, а дійсно сприяли конкретним діям кожного з учасників, кожен з учасників протягом трьох днів з моменту зустрічі повинен письмово сформулювати конкретне своє зобов’язання з питання, яке обговорювалося групою.

За цим зобов’язанням доведеться відзвітувати на самому початку наступної зустрічі.

Якщо в тебе залишились ще будь-які питання щодо функціонування МастерМайнд групи – пишіть їх у коментарях. Відповім із задоволенням


Як тобі стаття? Постав свою оцінку 1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (6 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Мастермайнд група - найшвидший спосіб зробити свої проекти видатнимм! [На основі особистого досвіду] 1Loading...

Поділитися статтею:
Telegram-канал 5 AM SYSTEM [Insights]Читати
+ +