fbpx

Як створити свій блог: покрокова інструкція з самого нуля і до реального результату

від Вер 6, 2020Коммуникации0 коментарів

Как создать свой блог

Я підготував докладне керівницитво про те, як створити свій блог в інтернеті з нуля.

У цій статті розповім про те:

 • Навіщо створювати блог
 • Де можна створити свій блог і де це зробити найкраще (соціальні мережі, спеціальні сервіси, сайт-блог)
 • Як почати блог з нуля (покрокове керівництво)
 • Як вести блог, щоб його читали
 • 5 довгострокових стратегій для розвитку блогу

Свій перший блог я відкрив в 2011 році. З того часу багато чого змінилося, але блоги як були так і залишаються одним з топових джерел інформації.

Станом на зараз я є автором / співавтором трьох блогів, максимальна загальна відвідуваність яких становить близько 50000 людей на місяць.

Можливо, прочитавши мою статтю, ти надихнешся запустити свій блог, за яким стежитимуть тисячі, десятки тисяч, а можливо і навіть мільйони читачів.

Якщо тобі знадобиться моя допомога, в самому кінці статті я розмістив коротку інформацію про те, як її отримати.

Пропоную почати.

Как создать свой блог в интернете

Навіщо створювати блог

Відповідно даних Hosting Tribunal якщо порахувати всі особисті, а також корпоративні блоги, в світі налічується близько 500 млн. блогів з 1,7 млрд. сайтів.

Сколько блогов в интернете статистика

Згідно проведеного в США опитування 53% маркетологів вважають блогінг ключовою маркетинговою стратегією.

Хочу поділитися своїм баченням навіщо створювати блог і що це дає в результаті?

1. Розвиток (приватне + проекту)

Блог – місце, де концентрується користь. Коли починаєш слідувати цій тезі, блог перетворюється в потужний каталізатор особистого розвитку.

Необхідність регулярного створення нового контенту для блогу призводить до того, що його автор починає поглинати величезну кількість нової інформації, проводить експерименти, дослідження і спостереження, структурує свої знання, тим самим перетворюючись в крутого експерта.

В результаті блог стає способом документування і систематизації корисної інформації.

Що цікаво, самі автори блогів самі потім можуть неодноразово звертатися до цієї інформації.

На моєму блозі 5 AM SYSTEM я сформулював багато інструкції, алгоритмів і правил, які сам регулярно перечитую. Так-так, я часто перечитую свій блог і “наводжу різкість” у своєму житті.

Якісне ведення блогу в певний момент приводить до того, що різні можливості починають самі знаходити автора: люди звертаються, щоб запропонувати виступити на заході, замовляють послугу, надходить пропозиція про партнерство і так далі.

Ведення блогу, в першу чергу, впливає на автора, а тільки потім вже на читачів.

2. Створення особистого і бізнес бренду

Як тільки запускаєш свій блог, то довільно і мимоволі починаєш транслювати в світ свої принципи, цінності, публічно формулюєш правила, яким сам зобов’язаний слідувати.

Неможливо говорити про користь ранніх підйомів або активного способу життя і при цьому кожен вечір допізна дивитися телевізор “під пивко”.

Блог – це публічний виклик, який ти кидаєш собі і якому повинен неухильно дотримуватися.

Створення якісного контенту, демонстрація стандартів, своїх результатів починає формувати особистий бренд.

Крок за кроком, вирощуючи до себе довіру, ти стаєш лідером думок, до якого прислухаються і на якого орієнтуються.

Як показує практика, нам частіше за все не подобаються “холодні” дзвінки, ми рідко робимо “холодні” покупки. Нам легше слідувати відомому і перевіреному.

Познайомившись з нашим блогом, читач вже без зайвих питань готовий буде звернутися саме до нас для вирішення його питання, для замовлення послуги, для покупки товару.

3. Лояльність

Ведення блогу допомагає створити навколо проекту співтовариство лояльної аудиторії, дивовижну атмосферу довіри і привітності.

Як тільки твої думки починають резонувати з цінностями, внутрішніми установками читача, ще одна людина поповнює ряди лояльної аудиторії – йому з тобою по-шляху. Крок за кроком формується армія відданих фанатів.

Що цікаво, навіть ті люди, які через “сарафанне радіо” дізналися про тебе, за моїми спостереженнями, майже в половині випадків перед тим як зв’язатися з тобою відправляються в Google, щоб дізнатися про тебе і про твій проєкт.

Блог – найкраща з можливостей створити про себе гарне враження і побудувати довірчі відносини.

4. Отримання доходу

Цікавий і якісний контент, твоя експертність дозволяють створити найрізноманітніші джерела доходу.

Найбагатший блогер Піт Кешмор заробляє за попередніми оцінками від $ 560 000 до $ 800 000 на місяць!

Завдяки блогу до тебе прийдуть нові клієнти, ти можеш запустити освітню програму, розмістити рекламу, можеш заробляти в партнерстві з іншими проектами.

Вважаю, що це досить вагомі аргументи, щоб відкрити блог для свого проєкту або спеціалізований блог на вузькопрофільну тему (наприклад, блог лікаря або юриста). А можливо це буде блог про улюблене заняття.

Якщо навіть немає хобі, можна створити блог, з питання, яке тебе цікавить. Розбирайся в ньому, застосовуй на собі знання і пиши про отриманий досвід.

Де створити свій блог?

Варіантів де створити свій блог досить багато. Перш за все, потрібно вибрати свій формат і під нього підібрати платформу.

Блог можна зробити на окремому сайті, можна використовувати спеціалізовані платформи і сервіси або обмежитися соціальними мережами.

Багато людей зосереджуються тільки на соцмережах без створення окремого сайту і дуже успішно здійснюють свою блоггерскую діяльність. Але тут є певні особливості, про які слід пам’ятати.

Як створити свій блог: покрокова інструкція з самого нуля і до реального результату 1

Блог в соціальных мережах (Facebook/Instagram/Telegram)

Великою перевагою Facebook, Instagram є величезна аудиторія, яка шерстить там кожен день. В середньому кожна людина проводить близько 28 хвилин в день в кожній з цих соцмереж.

До того ж ці платформи пропонують досить цікаві способи платного просування контенту.

Для того, щоб почати вести блог в Facebook або Instagram буде потрібно просто створити відповідну сторінку, де можна буде ділитися своїми думками з читачами.

Блог в Facebook

У Telegram хоч і аудиторія значно менше, зате майже всі читачі отримують і переглядають створений контент, в той час як Facebook і Instagram значно обрізають аудиторію (тільки 7-15% передплатників / читачів сторінки побачать нову публікацію).

Для створення блогу в Telegram знадобитися просто відкрити свій канал.

Блог в Telegram

Але є у Facebook, Instagram і Telegram і один величезний недолік – контент в цих мережах майже не індексується і не просувається в пошукових системах (Google та ін.).

Простими словами, якщо ти написав якусь цікаву статтю, її побачать читачі тільки один раз, після чого вона просто загубиться в стрічці серед тисяч інших постів.

Люди, яким ця тема в майбутньому стане цікава, вбиваючи свій запит в пошуковик, вже дуже малоймовірно знайдуть твій пост.

У проєкта 5 AM SYSTEM есть свої сторінки в FacebookInstagram и Telegram, але вони є, в першу чергу, засобом комунікації з уже існуючими читачами.

Блог на YouTube

Сьогодні дуже популярним став відео-контент і разом з цим значно зросла кількість відеоблогерів, які створюють свої канали на YouTube.

Блог на YouTube

Дуже перспективний і актуальний напрямок. Але разом з тим має ряд складнощів:

 • підготовка якісного відео вимагає навичок відеомонтажу, роботи з відеоматеріалом, а в деяких випадках вимагає залучення цілої команди фахівців. Деякі блогери наводять цифри, що сума витрат на один випуск відео доходить до $ 10 000;
 • підготовка відео контенту вимагає навичок публічних виступів і роботи на камеру. Тут важливо не тільки що сказати, але і як.

Не всі відразу готові зайнятися блогінгом на цьому сервісі.

Для ведення блогу в YouTube заходимо під своїм логіном Google, переходимо в Творчу студію і додаємо своє відео.

Блог в YouTube

Блог-сайт

Варіант, який вибрав я для створення свого блогу – це блог-сайт.

Які переваги класичного блогу-сайту?

Більша частина контенту створюється в буквено-письмовій формі. Будь-яку публікацію можна легко змінити, доповнити, поліпшити. Все що потрібно – це ноутбук, комп’ютер або навіть телефон.

Технологія розпізнавання мови дозволяє дуже швидко набирати текстовий контент на блог. Я регулярно користуюся цією опцією, особливо коли немає можливості працювати за ноутбуком.

Які б технології не розвивалися, текстовий контент, завжди залишається актуальним.

При цьому, це не виключає можливості доповнення постів відео-контентом, зображеннями, дублювання цього ж контенту в соцмережах.

Класичний блог дозволяє створювати “вічнозелений” контент – такий контент, який індексується пошуковими системами і люди його знаходять, читають знову і знову, навіть через кілька років після його публікації.

Написавши один раз статтю, ти продовжуєш отримувати від неї користь протягом тривалого часу.

З огляду на всі ці фактори, я рекомендую всім, хто думає про те, як створити свій блог, почати саме з класичної формату, доповнюючи його при необхідності відео-контентом.

Тепер варто вирішити – створювати блог на спеціальних платформах для ведення блогів або почати його на окремо розташованому сайті?

Платформы для створення блогу

Сьогодні одними з найпопулярніших платформ для того, щоб почати свій блог з нуля, є:

 1. Blogger
 2. Medium
 3. LiveJournal

Які ж головні їх плюси? А він по-суті тільки один – простий і в більшості випадків інтуїтивний інтерфейс. Щоб зареєструвати і запустити свій перший блог знадобиться всього 5-10 хвилин.

blogger

Але при цьому, слід врахувати, що:

 • інформація на цих платформах досить низько котирується пошуковими системами;
 • можливості для просування в Google досить обмежені;
 • зовнішній вигляд їх стандартизований;
  технічні можливості вкрай обмежені, а додаткові бонуси вимагають оплати;
 • в деяких випадках автор не має прав власності на розміщений на платформі контент.

Конструктори сайтів

Окремо можна ще згадати конструктори для створення сайтів, такі як Tilda, Wix та інші. В цілому їх можна також використовувати, щоб створити свій блог.

Але в цьому випадку потрібно мати на увазі те, що ці конструктори орієнтовані в першу чергу на створення лендінгів, презентацій, портфоліо, а також малосорінкових сайтів і при цьому не заточені під створення блогів.

tilda

Крім цього, ці сервіси є платними і тільки за користування їх функціоналом в самій базовій версії знадобитися заплатити близько $ 15 в місяць.

Самостійний блог на WordPress

Дійсно потужний і читаємий блог можна створити у вигляді окремого сайту на універсальному та спеціалізованому движку, використовуючи окремий домен (адреса сайту в інтернет, який починається з www ….). Найкращий варіант, на мій погляд, це блог на WordPress.

Це підтверджує і статистика – 48% всіх блогів ведуться на WordPress.

Блог на WordPress

Платформа WordPress надає необмежені можливості по дизайну, функціоналу і просуванню сайту. А найголовніше, що вона повністю безкоштовна.

У наступному розділі я поділюся покроковою інструкцією як створити блог на WordPress з нуля. Це не так складно, як може здатися з першого разу.

Логотип 5 AM SYSTEM

5 AM SYSTEM в Telegram

 • Інформація про #ранній підйом #продуктивність #звички
 • Щотижневий #лонгрід 
 • Спільнота світлих людей, що прагнуть до самовдосконалення
 • Мотивація, відео і багато всього корисного

 

Як створити свій блог (покроковий план як почати блог з нуля)

Тематика

Починаючи блог, насамперед потрібно визначитися, про що там писати.

Твій блог повинен займати певну нішу в інтернеті і мати свого конкретного цільового читача. Писати для всіх і про все не найкраща стратегія.

Наприклад, блог 5 AM SYSTEM присвячений темам раннього підйому, продуктивності, сильних звичок.

Как создать блог

Назва блогу, домен і хостинг

Назва блогу може збігатися з назвою компанії, твоїм прізвищем або просто позначати якусь систему, якій він присвячений як, наприклад, у мене – 5 AM SYSTEM.

Придумав назву блогу, знайди в інтернеті хорошого хостинг-провайдера і реєструй у нього доменне ім’я для свого сайту (www. *****. сom / com.ua / org …).

У кожного хостинг-провайдера є можливість перевірити доступність доменного імені.

Регистрация домена

Намагайся вибрати не занадто довге доменне ім’я, яке легко пишеться і запам’ятовується, без використання дефісів і інших спеціальних символів. І звичайно ж, доменне ім’я має асоціюватися з назвою твого блога.

Крім цього, хостинг-провайдеру потрібно оплатити за хостинг – як місце на жорсткому диску, тільки в інтернеті. Там будуть зберігатися файли твого сайту.

Доменне ім’я разом з хостингом коштує близько $ 20-40 на рік.

Встановлення WordPress на хостинг

Багато хостинг-провайдерів безкоштовно пропонують опцію установки двіжка WordPress на хостинг.

Для цього потрібно в адмінпанелі вашого кабінету у хостинг провайдера подати відповідну заявку.

Установка CMS

При подачі заявки потрібно вказати свій логін, як адміністратора сайту, а також пароль, які будуть необхідні для доступу в панель управління сайтом.

Установка CMS логин и пароль

Через 15 хвилин у тебе вже є свій блог в інтернеті.

Блог готов

Над дизайном ще доведеться попрацювати, але блог вже відкритий.

Для того, щоб зайти в адмінпанель сайту (центр управління блогом), в пошуковому рядку браузера введи адресу свого сайту, а далі /wp-admin.

Наприклад site.com/wp-admin.

Як створити свій блог: покрокова інструкція з самого нуля і до реального результату 2

Введи свій логін і пароль, який ти вказував при реєстрації, і ти потрапиш в адміністративну панель WordPress блогу.

Админ-панель Вордпресс

Створення контенту

Створивши свій блог, у тебе з’явилася можливість створювати та публікувати контент.

Поділися з читачами цінною та корисною інформацією, оформлюй її у вигляді статей і публікуй на своєму блозі.

Я використовую Google Docs для підготовки публікацій для мого блогу. Google Docs – зручний хмарний сервіс для створення текстового контенту.

Не забувай в кожній статті робити вступ і висновки, статтю “розбивати” підзаголовками (H2, H3), додавати якісні фотографії, інфографіку, скріншоти.

Кожен твій пост повинен містити порцію якісного і цікавого контенту, яким хотілося б поділитися.

У мене є спеціальний чек-лист з 38 пунктів для створення найкрутішого контенту, яким я ділюся з учасниками навчального курсу.

Як тільки текст нової статті готовий, заходь в адмінпанель і вибирай розділ “Записи” – “Додати нову”.

Новый пост на блоге

Додай заголовок (назву) своєї статті, розміщай текст самої статті, де необхідно додай мультимедійні дані (фото, відео).

Коли все готово – натискай “Опублікувати”.

Переходь за посиланням “Переглянути запис” і насолоджуйся своєю першою публікацією.

Как создать новый пост

Структурування блогу

Для того, щоб твій блог виглядав цілісно, ​​необхідно його структурувати.

Перш за все, потрібно додати крім сторінки з записами, де будуть відображатися нові пости, сторінки “Про себе”, “Контакти” і при необхідності “Головна”.

На сторінці “Про себе” потрібно розповісти хто автор блогу, чому тебе варто читати.

Як приклад ти можеш подивитися як виглядає сторінка “Про мене” у мене

На сторінці “Контакти” повідомляємо про те, як з тобою можна зв’язатися.

Приклад моєї сторінки “Контакти”

Що стосується головної сторінки, ти можеш вибрати два варіанти:

 • на головній сторінці буде відображатися стрічка з останніми публікаціями (встановлено за умовчанням);
 • головна сторінка буде відмінна від сторінки з записами і буде представляти окрему статичну сторінку.

Щоб додати нову сторінку на блог в адмінпанелі вибирайте розділ “Сторінки” – “Додати нову”.

Новая страница

За аналогією зі створенням статті на блог, заповнюємо назву сторінки і наповнюємо сторінку контентом.

За результатами натискаємо “Опублікувати” і йдемо милуватися отриманими результатами.

Крім цього, для того, щоб структурувати свій контент в самій стрічці блогу, буде розумним створити рубрики – відвідувачам буде легко шукати контент, що їх цікавить.

Щоб додати нову рубрику, заходимо в розділ “Записи” – “Рубрики”.

Новая рубрика

Тепер кожен запис можна визначити у відповідну рубрику, поставивши галочку біля потрібної.

Стуктурировать контент

Оформлення блогу

Сьогодні платформа WordPress настільки прогресивна, що варіанти оформлення сайту стали просто безмежними. Якщо 5 років тому блог на WordPress легко можна було впізнати за “шаблонностю”, то зараз це може бути сучасний, функціональний сайт, який не поступається по дизайну самим передовим інтернет-проектам.

У будь-якому випадку, починаючи свій блог з нуля, у тебе є дві опції. Перша – це вибрати заздалегідь підготовлений варіант оформлення (шаблон) і наповнити його своїм змістом. Варіант не вимагає зайвих зусиль.

Дуже круті і якісні шаблони, на мій погляд, можна за невелику оплату придбати у Гудвіна, якими я довгий час користувався. Велика кількість найрізноманітніших шаблонів по самим різним тематикам можна знайти на сайті ThemeForest.

Альтернативна опція – встановити функціональну тему-конструктор, яка надасть безмежні можливості по оформленню сайту. Тут потрібно трохи більше часу, щоб розібратися. Але витрати зусиль в результаті себе повністю виправдають.

Я користуюся темою-конструктором Divi.

Тема Divi

За допомогою теми Divi я можу відтворити дизайн абсолютно будь-якого сайту, який можу побачити в інтернеті або який собі придумаю.

Функціонал блога (плагіны WordPress)

Тепер черга зробити cвой блог максимально функціональним.

Для цього існують плагіни – такі собі програмні надбудови, які дозволяють доповнити блог новими функціями:

 • додати кнопки соціальних мереж
 • додати спливаючі вікна
 • розмістити рекламу, банери
 • вивести схожі статті
 • зробити анімацію
 • вставити форми реєстрацій, зворотного зв’язку і багато всього іншого.

Для того, щоб встановити новий плагін, заходь в розділ “Додатки” – “Додати новий”.

Тут можна завантажити заздалегідь скачаний плагін або скористатися формою пошуку, щоб знайти підходящий.

Як створити свій блог: покрокова інструкція з самого нуля і до реального результату 3

Будь-плагін в WordPress спочатку завантажується, а потім активується. Тільки після активації плагін починає працювати.

Плагин Вордпресс установка

Плагин активировать

Далі переходимо в налаштування плагіна і встановлюємо параметри його роботи.

Розкрутка блога 

Розкрутити блог можна як платними способами, так і своїми силами.

До речі, відвідуваність Юрист-блогу в 35 000 чоловік в місяць була досягнута, без будь-яких витрат.

На цьому етапі, крім створення контенту, потрібно буде впровадити основні принципи SEO для просування сайту в пошукових системах, зокрема в Google, що дозволить безкоштовного залучити нових читачів на блог.

Також трафік можна залучити за допомогою реклами.

З існуючими читачами необхідно налагодити тісний взаємозв’язок через емейл-розсилки, спілкування в Facebook, Instagram, Telegram і через інші канали комунікацій.

Звичайно, всі моменти створення блогу в одну статтю вмістити досить складно, але в подальшому багато питань будуть відкриватися самі собою в міру твого вдосконалення. Дорога в тисячу миль починається з одного кроку.

5 ключових принципів ведення блога

Перш, ніж ти підеш започатковувати свій блог, хочу з тобою поділитися п’ятьма довгостроковими ключовими стратегіями ведення блогу.

Спеціалізація

У кожного блога повинна бути спеціалізація.

Писати про все на світі – не найкраща стратегія. Хоча є і такого формату досить успішні блоги. Але просунути такий блог, зібрати аудиторію читачів буде досить складно.

Блог повинен бути присвячений одній або декільком суміжним темам, на яких повинен бути зроблений акцент.

Спеціалізація допоможе транслювати цікаву, глибоку інформацію, демонструвати свої досвід і експертність.

Це, в свою чергу, буде залучати нових і нових читачів, блог стане популярним серед цільової аудиторії, що призведе до швидкого його розвитку.

Главные правила ведения блога

Систематична щоденна работа

Напевно, це один з найголовніших принципів блогінгу.

Справа в тому, що створення свого блогу – це не спринт, коли за один місяць ти зможеш вийти на круті результати. Це гра в довгу.

Але через півроку або можливо навіть рік якісної і систематичної роботи ти себе здивуєш.

Починаючи свій блог, ти повинен собі чесно відповісти на питання: “Чи є у тебе кожен день не менше 1 години вільного часу, який ти зможеш приділяти на роботу з блогом, створення якісного контенту і т.і?

Навіть в самий завантажений день у тебе має знайтися хоча б півгодини для блогінгу.

Якщо цього часу немає, то краще себе не мучити і навіть не починати.

Перше питання, яке я задаю всім учасникам мого курсу: “Виділив ти щодня не менше однієї години на роботу з блогом?” Якщо учень часу для свого блогу не має, я навіть не беруся його вчити.

Унікальный мега-якісний контент

Сьогодні, у 2020 році, життєво важливим принципом для існування блогу є створення корисного і цінного контенту.

Час посереднього, “водного” контенту, якого в інтернеті валом, вже давно минуло.

Уже сам Google набагато критичніше підходить до питання якості контенту.

Створюючи новий пост, автор блогу повинен видати щось кардинально нове і цікаве.

Тільки якісна, глибока інформація буде належним чином оцінена читачами і пошуковими системами.

Перед написанням кожної статті я роблю собі нагадування у вигляді напису на початку кожної статті:

Я пишу найціннішу, цікаву і читану статтю в інтернеті на тему ….

Сторітелінг

У продовження принципу про написання крутого контенту, хочу відзначити важливість додавання особистої історії в кожну публікацію.

Люди читають блоги, тому що хочуть отримати персоналізовану інформацію.

Розповідай про свій досвід, свої експерименти, свій бізнес і проекти, що у тебе спрацювало, що ні.

Блог – це не збірка теоретичних наукових робіт. Це в першу чергу практика.

Задоволення

Для того щоб отримати бажаний результат від створення свого блогу, потрібно по-справжньому закохатися в процес створення контенту, отримувати задоволення від роботи над блогом.

В твоїх руках могутня сила пера, яка може мотивувати і надихати тисячі і навіть мільйони людей.

Важливо створити хороші умови для роботи, виділити місце, де ти з кайфом і драйвом будеш створювати контент.

Я, коли сідаю за написання нової статті, завжди створюю собі оазис комфорту, в якому із задоволенням працюю: прибираю все зі столу; перекладаю телефон в режим польоту; закриваю все зайве на компі; включаю в навушниках приємну фонову музику, наливаю стакан води з лимоном і починаю працювати. Я щоранку з нетерпінням очікую моєї робочої сесії пов’язаної зі створенням контенту, коли я можу поділитися своїми думками зі своїми читачами.

Работа над блогом

В якості висновку

Якщо написати рекомендацію про те, як почати свій блог в інтернет одним реченням, я б сформулював це так:

“Створи блог, який ти сам хотів би читати”

І ще одна думка … Відносно недавно я читав інтерв’ю з 13 успішними блогерами (англійською мовою), кожен з яких відповідав на 3 питання: Як ти почав свій блог? Що ти від цього отримав? Що ти можеш порадити іншим? Так ось, багато хто висловив жаль, що почали вести блог занадто пізно, ніж реально могли.

Не роби і ти таку помилку, створи блог вже сьогодні, щоб завтра не шкодувати про це.


Як тобі стаття? Постав свою оцінку 1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (10 оценок, среднее: 4,80 из 5)
Як створити свій блог: покрокова інструкція з самого нуля і до реального результату 4Loading...

Поділитися статтею:
Telegram-канал 5 AM SYSTEM [Insights]Читати
+ +