fbpx

Всім привіт! Практика раннього підйому відома вже багато років і входить в “арсенал” ефективних прийомів багатьох політиків, громадських діячів, письменників, акторів, бізнесменів та інших.

Перш ніж написати статтю на цю тему, я вивчив велику кількість першоджерел – інтерв’ю, статей, персональних блогів, де відомі люди розповідали і писали про свої щоденні ранкові ритуали. І в цій статті розповім про 10 найцікавіших, на мій погляд, знаменитостей і про те, як вони використовують свої ранкові години.

1. Бенджамін Франклін

Бенджамин ФранклинБенджамін Франклін – відомий американський політик, дипломат, громадський діяч, автор, вчений, винахідник. Людина, яка зіграла одну з найважливіших ролей в становленні американської державності, скріпила своїми підписами Декларацію про незалежність США, Конституцію США і Версальський мирний договір.

Після себе, серед великої кількості спадщини, залишив незакінчену автобіографію, відому як “Життя Бенджаміна Франкліна. Автобіографія “. У своїх мемуарах Бенджамін згадав і про свою практику раннього підйому.

“Що хорошого я повинен сьогодні зробити?”

Ось як виглядав щоденний розклад Франкліна:

Ежедневное расписание Бенджамина Франклина

У своїй автобіографії Бенджамін Франклін наводить свій список справ з 5 до 8 годин ранку:

Я встаю, привожу себе в порядок і молюся Могутньому Богу. Визначаю що необхідно зробити і приймаю рішення на день. Продовжую навчання. Снідаю.

Крім цього, щоранку Бенджамін Франклін задавав собі питання:

“Що хорошого я повинен сьогодні зробити?”

Його перу належить відома цитата:

“Хто рано лягає і рано встає, стає здоровим, багатим і мудрим”.

2. Тім Кук

Тим КукApple – друга за вартістю компанія після Google в світі. Після вимушеної відставки Стіва Джобса 24 серпня 2011 роки її керівником став Тім Кук. У 2014 році за версією CNN Тім Кук був визнаний кращим виконавчим директором.

Як же виглядає ранковий розпорядок генерального директора однієї з найбільших компаній в світі?

Тім Кук прокидається щоранку без п’ятнадцяти чотири!!! Перша справа, яку робить Тім після пробудження, одягає на руку годинник Apple. Як каже Кук:

“Я повинен бути впевнений, що вся моя активність буде виміряна”.

Свій день починає з читання електронної пошти. Але вже рівно о 5 ранку Тім Кук одягає спортивну форму, кросівки і робить пробіжку, після чого ще займається в своєму особистому тренажерному залі.

Починається робочий день у Тім Кука вже о пів на сьому ранку. Для того, щоб дотримуватися такого екстремального графіку, Тім Кук намагається лягти спати вже о 20:45.

А ось і твіт Тіма Кука на передодні одній з презентацій компанії. У цей день він вирішив поспати трохи більше звичайного – до 4:30 !!!:

Тим Кук ранний подъем

3. Робін Шарма

Робин Шарма

Робін Шарма – відомий канадський письменник, автор світового бестселера “Чернець, який продав свій Феррарі”, фахівець в темах лідерства, мотивації та розвитку особистості. У далекому минулому юрист, який в певний момент прийняв рішення залишити свою юридичну практику і зайнятися тренінговою діяльністю. Свої перші дві книги, в тому числі і “Чернець, який продав свій Феррарі” спочатку видав на власні гроші і сам же їх розповсюджував. Гарячий прихильник ідеї підйому в 5 ранку.

Як Робін Шарма проводить свій ранок і як його рекомендує проводити своїм учням?

Формула 20/20/20

У Робіна в арсеналі є формула 20/20/20, яка допомагає ефективно почати день і задати відповідний настрій усього дня.

Перші 20 хвилин Робіна присвячені активним фізичним вправам.

Наступні 20 хвилин Робін Шарма виділяє для перегляду своїх цілей на рік, квартал, а також для того, щоб спланувати свій день виходячи зі своїх цілей.

Остання двадцятихвилинка першого ранкової години присвячена навчанню: читанню книг, прослуховуванню аудіокастов, перегляду навчальних відео або просто фіксуванню в щоденнику уроків попереднього дня.

4. Говард Шульц

Говард Шульц

Якщо ти сьогодні випив хоча б одну чашку кави, то внес свій невеликий внесок в споживання 1,6 мільярда чашок кави, які випивають в усьому світі щодня. І напевно ти чув про найбільшу мережу кав’ярень в світі Starbucks, яка об’єднує 24 тисяч закладів по всьому світу. У 2017 році бренд Starbucks був визнаний найдорожчим брендом серед закладів масового харчування.

Одним із засновників цієї мережі і протягом останніх років її генеральним директором є Говард Шульц. На 2016 рік Forbes оцінював його стан 2,2 млрд. доларів. Говард також є автором чудової книги “Влийте в неї своє серце: Як чашка за чашкою будувався Starbucks”, в якій він розповідає про створення, становлення та функціонування бізнесу Starbucks.

Як розповів Говард Шульц в інтерв’ю Bloomberg Businessweek, щоранку він встає о 4:30, щоб погуляти з його трьома собаками і здійснити ранкову пробіжку. Близько 5:45 Говард робить собі і своїй дружині чашечку кави. Говард також встигає приготувати ранковий сніданок.

Відразу після цих ранкових занять Говард Шульц відправляється в офіс своєї компанії.

5. Річард Брендсон

Ричард Брендсон

Якби мене запитали, хто є найбільш харизматичним і неординарним бізнесменом сучасності, я б без вагань назвав ім’я Річарда Брендсона, засновника корпорації Virgin Group. Важко назвати сферу, де цей бізнесмен не застосував свої підприємницькі таланти.

Ще в школі Брендсон почав свій перший успішний бізнес – випуск журналу Student. Потім був звукозаписуючий бізнес – релізи Майка Олдфілда і Sex Pistols були випущені на Virgin Records. В подальшому бізнес тільки розширювався: Virgin Rail – залізничний бізнес, Virgin Atlantic – авіакомпанія, Virgin Galactic – компанія з космічного туризму, Virgin Green Fund – інвестиції в компанії, що займаються поновлюваними джерелами енергії, Virgin Media – телекомунікації, Virgin Comics і Virgin Animation – розважальні компанії, Virgin Health Bank – пропонує майбутнім батькам шанс збереження стовбурових клітин в пуповинній крові дітей в приватних і публічних банках стовбурових клітин після народження дитини. І це далеко не повний список компаній, які входять в Virgin Group.

Крім цього Річард встановив кілька світових рекордів: в 1986 році на своєму судні встановив рекорд по найшвидшому перетину Атлантичного океану, а в 1987 році швидше за всіх перетнув Атлантику на повітряній кулі.

Річард Брендсон власник власного острова!

У скільки прокидається Річард Брендсон і які ранкові ритуали супроводжують його ранок?

На своєму блозі Річард Брендсон розповів, що встає близько 5 ранку. Свій ранок присвячує тому, щоб поплавати навколо свого острова, здійснити пробіжку, зайнятися серфінгом або кайтінгом. Іноді півгодини-годину великого тенісу. Потім здоровий сніданок і час з сім’єю.

Встаючи рано, я встигаю приділити час сім’ї та зайняттям спортом, тому, приступаючи до роботи, я вже перебуваю у гарному тонусі.

Робочий день починається набагато раніше, ніж у інших. Річард Брендсон любить попрацювати з поштою, поки ще більшість людей спить.

Лягає спати Брендсон близько 11 години вечора. Шість годин сну йому вистачає, щоб набратися сил і почати знову – але вже трошки по-іншому – новий день.

6. Эрнест Хемінгуей

Эрнест Хеммингуэй

Однією з ранніх пташок серед представників творчих професій був Ернест Хемінгуей, американський письменник і журналіст, який в 1954 році був нагороджений Нобелівською премією в галузі літератури.

Свій активний творчий етап життя Хемінгуей вставав о 5 ранку і до полудня займався написанням творів. Працював він стоячи. Щодня письменник ретельно вів облік кількості написаного, прагнучи написати 700-800 слів щодня.

Ось що розповів Ернест Хемінгуей в інтерв’ю паризькій газеті про те, наскільки важливий для нього ранній підйом:

Коли я працюю над книгою або над розповіддю, я сідаю писати щоранку, відразу після світанку. В цей час ніхто не потурбує, повітря прохолодне або навіть холодне, сідаєш за роботу – і розігріваєшмся. Перечитуєш написане, а як тільки розумієш, що станеться далі, перестаєш читати і з цього місця йдеш вперед. Пишеш не далі того моменту, коли в тебе ще залишаються соки і ти знаєш, що буде далі, – тоді зупиняєшся і намагаєшся жити цим до завтра, коли знову візьмешся за справу. Починаєш, скажімо, о шостій ранку і працюєш до полудня, якщо не впораєшся раніше. Коли закінчуєш, відчуваєш себе спустошеним, але не порожнім, а знову заповнюючимся, немов займався любов’ю з коханою людиною. Ніщо тебе не зачепить, нічого не загрожуватиме, нічому не надаєш особливого значення – чекаєш наступного дня, коли зможеш повернутися до цього.

7. Ден Лі

Ден Ли

Є такі люди, для кого навіть 5 ранку або 4:30 – це вже пізно. Хочу познайомити тебе з дуже цікавим підприємцем, засновником стартапа Next Desk – Деном Лі. Його компанія продає столи, для роботи стоячи !!!

Ранок для Дена починається о 3:30. Хоча, як він сам визнає, такий ранній підйом не для всіх. Насамперед після підйому Ден Лі випиває 2 літри води. Потім дві чашечки кави і смузі.

Наступні півгодини присвячені прогулянці з його собаками.

О 4:15 у Дена починається година читання, а о 5:15 слідує година фізичних вправ в своєму тренажерному залі.

Потім душ, поголитися і дорога в офіс. О 7:15 Ден Лі вже на своєму робочому місці.

Ну як вам такий початок дня?

8. Дженніфер Еністоун

10 відомих людей, які зобов'язані своєму успіху ранньому підйому 1

Зовсім забув за прекрасну половину людства. Звичайно ж багато жінок також оцінили практику раннього підйому.

Хочу розповісти про Дженніфер Еністоун і то, як вона починає свій день.

Як вона розповіла в одному з інтерв’ю, якщо вона працює, то встає вона о 4:30 – 5 ранку. Випиває склянку гарячої води з часточкою лимона. Потім умиває обличчя.

20 хвилин медитації, або на крайній випадок 10 – якщо часу абсолютно немає.

Після цього корисний сніданок. Як правило, це смузі з чистого протеїну, бананів, чорниці, замороженої вишні, стевії або щось на зразок цього. Іноді можуть бути варені яйця разом з авокадо.

І на завершення тренування з особистим тренером: 30 хвилин стретчинг, після чого 40 хвилин інтенсивної йоги. І це ще не все. Потім Дженніфер йде в тренажерний зал де робить силові вправи, бігає, крутить педалі велосипеда.

Тепер Дженніфер Еністон готова до нових ролей.

9. Артем Нестеренко

Артем Нестеренко ранний подъем

Я подумав, що буде неправильним не включити в цей список і наших успішних людей, для яких ранній підйом став одним з ключів успіху.

Артем Нестеренко – бізнесмен з Києва, мільйонер, засновник ряду бізнесів, серед яких компанії MBM (маркетинг) і Pride Internatinal. Остання сьогодні продає на російськомовному ринку додаток для смартфонів “Прорив”, завдяки якому можна пройти практичні тренінги у кращих тренерів дистанційно і сформувати нові звички (ціна $ 100 в рік!).

Що значить підйом о 5 ранку для успішного бізнесу?

Подивіться обов’язково це потужне відео від Артема Нестеренко про те, як ранній підйом може змінити життя (відео встановлено на 17 хв. 50 сек.)

10. Може це ти?

Кто следующий?

А 10-е місце залишу поки вільним.

Я сподіваюся ти надихнувся ідеями цього і моїх інших постів про ранній підйом, а також запальним відео Артема Нестеренко. І тепер тобі хочеться завтра прокинутися хоча б на 15 хвилин раніше.

Бажаю, щоб практика ранкового раннього підйому принесла великі дивіденди в самих різних сферах діяльності: нехай бізнес росте вгору великими темпами, проекти успішно реалізуються, організм наповнюється силою, здоров’ям і енергією, а душа – теплотою від спілкування з близькими, дорогими тобі людьми.

Можливо, через певний час, ти “постукаєш у двері” мого блогу і скажеш: “Ранній підйом змінив моє життя. І я хочу розповісти свою історію успіху на сторінках 5 AM SYSTEM”.


Як тобі стаття? Постав свою оцінку 1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (4 оценок, среднее: 5,00 из 5)
10 відомих людей, які зобов'язані своєму успіху ранньому підйому 2Loading...

Поділитися статтею:
Telegram-канал 5 AM SYSTEM [Insights]Читати
+ +