fbpx

Перед тобою одна з найбільш наріжних статей блогу 5AM SYSTEM – про те, як змінити своє життя, зробити його кардинально краще, яскравіше і багатше.

У цьому пості, як і в інших публікаціях на блозі, я, в першу чергу для самого себе, постарався розібратися в актуальному для багатьох питанні “Як якісно поліпшити своє життя? З чого почати?“.

Я продумав цілу систему, яка повинна привести кожного до реалізації найсміливіших намірів і цілей, задоволення, досягнення успіху в житті (навіть незалежно від того, хто що в це поняття вкладає). Не просто список, а саме систему.

Раніше я говорив: «Я сподіваюся, що все зміниться». Потім я зрозумів, що існує єдиний спосіб, щоб все змінилося – змінитися мені самому. Джим Рон

У яких сферах потрібно змінювати своє життя?

Після тривалого вивчення життя успішних людей, прочитання мудрих книг, спілкування з проактивними підприємцями, особистих роздумів я дійшов висновку, що якісна і кардинальна зміна свого життя має на увазі проведення серйозної роботи в 5 сферах:

 1. Спілкування і комунікації
 2. Звички
 3. Мислення
 4. Дії
 5. Знання

Спілкування і комунікації

Измени свое окружение - измени жизнь

Перше з чого слід почати змінювати своє життя – це зі створення нового сильного оточення.

Ми як огірки в банці з розсолом: хочемо того чи ні «просолюємося» своїм оточенням і стаємо чимось середнім людей, з якими найчастіше спілкуємося.

Як же приготувати правильний «розсол», щоб підштовхнути своє життя до змін?

Почни спілкуватися з тими, хто вже знаходиться там, де ти хочеш бути. Намагайся більше часу проводити з проактивними людьми, вчись у них як вони мислять, розпоряджаються часом, розставляють пріоритети, вибудовують комунікації, реалізують проекти.

Обзавестися таким оточенням допоможе твій непідробний інтерес до життя і проектів людей, які тобі вже знайомі, хоча і, можливо, не були тобі особливо близькі. Може ти просто боявся встановити з цікавою людиною більш теплі стосунки.

Крім цього можна познайомитися з новими людьми. Знайти такі контакти можна на різних заходах, тусовках, просити знайомих познайомити тебе з цікавими людьми з їх оточення.

Останнім часом кожен івент, який я відвідую, починаючи від гри в футбол і закінчуючи тренінгами, розглядаю з позиції встановлення нових відносин: чи є люди, які значно краще за мене? Як я можу з ними познайомитися? Чим я можу їм бути корисним? Як я можу перейняти їх досвід, знання, образ мислення?

Приєднуйся до спільноти 5 AM SYSTEM в Telegram, отримуй щоденну мотивацію, ставай кращим, спілкуйся з проактивними людьми.

Крім цього, ти можеш провести практику збовтати картину світу. Її суть в тому, щоб поспілкуватися хоча б з десяти людьми, які в 10 разів і більше краще ніж ти. Якщо твій дохід $ 500 / місяць, знайди того, хто заробляє $ 5000 / місяць. Розпитай про його успіх, що допомогло йому досягти сьогоднішніх висот.

Крім людей, які нас оточують і з якими ми проводимо більшу частину свого часу, дуже важливо ставити собі питання: «За ким я йду? За ким слідую? На кого рівняюся? Хто є для мене прикладом? ».

І на завершення, максимально відмовся від скарг, засудження, критики твого сьогоднішнього оточення. Ці дії прив’язують тебе до минулого і не дають досягти іншого майбутнього.

Нове оточення – нове мислення – нові результати.

Звички

Що потрібно зробити, щоб кардинально змінити своє життя в кращу сторону 1

Наступним важливим фактором, який стримує нас в стабільній позиції, є наші звички – стійкі реакції на зовнішні обставини.

До таких звичок відносяться, зокрема ритуали і стандарти.

Ритуали – це наші звичні поведінкові реакції, пов’язані з виконанням певних дій в певний час дня. Навіть того не помічаючи, кожен день ми слідуємо великій кількості самих різних ритуалів: вранці п’ємо каву, чистимо зуби, балакаємо з колегами, перевіряємо месенджери і соцмережі, пізно вечеряємо, дивимося телевізор, серфимо в інтернеті перед сном і багато інших.

Потрібно детально вивчити і поспостерігати за своїми щоденними ритуалами, подумати які з них є неефективними, які забирають енергію і призводять до регресу.

Замість старих шаблонів поведінки впроваджуємо нові ритуали, які нададуть потужний вплив на наш рівень енергії, продуктивність і допоможуть привнести зміни в наше життя.

У моєму сприйнятті такими сильними ритуалами є:

 • Ранній підйом о 5 ранку. Або хоча б не пізніше 6 годин. Чому так важливий ранній підйом можеш прочітайть в статті «10 причин вставати рано».
 • Щоденна фізична активність у вигляді зарядки, розтяжок, йоги і т.п .; діяльність, що змушує попрацювати дихальній системі і спітніти, наприклад, у вигляді пробіжки або активної гри; ходьба на свіжому повітрі. А контрастний душ після такої активності – це неймовірна енергетична бомба.
 • Планування своєї щоденної діяльності, бажано з вечора, і сфокусована діяльність у відповідність до складеного плану.

Крім поведінкових звичок, є ще у нас в голові розумові звички – стандарти.

На які розумові стандарти, на мій погляд, варто звернути увагу:

 • ТОП-10 – це звичка сприймати свою діяльність через призму необхідності входження в 10% кращих людей, які займаються такою ж діяльністю. Цей стандарт допоможе постійно розвиватися.
 • Підвищити свої стандарти – ще один крутий розумовий патерн. Постійно ставити собі питання: «Як я можу підвищити свої стандарти?». Це питання повинно стосуватися абсолютно всього – одягу, зовнішнього вигляду, спілкування з оточуючими, виконання роботи, якості відпочинку і так далі. Визнач для себе нові високі стандарти – їдь відпочивати не менше чотирьох разів на рік, подорожуй тільки першим класом, харчуйся тільки якісною їжею. У моєму оточенні є людина, яка одягає лише білі сорочки. Це його найвищий стандарт виглядати завжди відмінно.
 • Супер якісна послуга – чим би хто з нас не займався, все ми по своїй суті надаємо один одному різні послуги: вдома, на роботі, в бізнесі. Завжди слід питати себе Як я можу перевершити очікування? Як я можу дати більше? Як я можу зробити справу на 110%? Як я можу поліпшити те, що я роблю?
 • Антіпараноік – мислення, в основі якого лежить очікування оптимального розвитку подій. Є категорія людей, які постійно остерігаються, побоюються настання негативних наслідків, постійно очікують, що щось піде не так. Називають таких людей параноїками. В основі ж «мислення антіпараноіка» лежить тверда віра, що твоє життя буде сповнене найсприятливішими подіями, все, чим займаєшся, принесе найкращі результати, кожен день буде краще, ніж попередній. Мова в даному випадку абсолютно не йде про рожеві окуляри, а налаштування свого мозку і мислення тільки на позитивний результат.

Нове мислення

Изменить свою жизнь - изменить свое мышление

Наступним акцентом в зміні свого життя в кращу сторону хочу відзначити важливість розвитку свого мислення.

Перш за все, проводь аналіз своїх щоденних дій. Скільки з них спрямовані на досягнення своїх цілей, а скільки просто є рутиною. Завжди пам’ятай, що якщо ти не реалізуєш свої власні цілі, то значить працюєш над реалізацією цілей когось іншого.

Постійно проводь аналіз своїх змін. Якщо є необхідність, змінюй свої цілі, але постійно рухайся вперед.

Для того, щоб твоє мислення запрацювало по-новому пропоную запровадити наступні практики:

 1. Пошук нового досвіду. Є така теорія, згідно, якої нам важко даються зміни, так як ми потрапили в замкнене коло: робимо звичні дії – звичні дії формують в мисленні однакові очікування, які в свою чергу ведуть до тих же звичних дій. Тому так важливо розірвати це замкнене коло. Почни якомога більше експериментувати в своєму житті і отримувати новий досвід: відвідуй нові заклади, відпочивай в нових місцях, вибирай нові маршрути, спілкуйся з новими людьми і так далі.
 2. Влаштовуй собі щотижневий шабат – один день в тиждень, який повністю присвячений уповільненню, спілкуванню з улюбленими і друзями, відпочинку. У цей день варто відмовитися від щоденних турбот, жорсткого планування, зобов’язань. Дуже круто працює похід на природу.
 3. Раз на квартал, а то й частіше, подорожувати. Уїхати від своїх турбот і проблем і на кілька днів змінити обстановку, абстрагуватися від усього. У ці моменти дуже класно перезавантажуватися і в голову приходить багато цікавих ідей.
 4. Візьми участь в благодійних проектах. Коли ти починаєш робити добро світу, оточуючим людям, які потребують допомоги, ти перестаєш хвилюватись за своє майбутнє. Виникає впевненість, що твоє життя в надійних руках Бога.

Нові дії

Изменить жизнь начни действовать

Зміна свого життя, виведення його на новий рівень немислимо без конкретних дій.

Я почув від одного дуже успішного підприємця думку про те, що потрібно якомога швидше робити, і ні в якому разі не перебувати тривалий час в стані роздумів. Ти завжди повинен бути в стані дії. Якщо тобі треба подумати, то відразу йди шукати інформацію, якої тобі не вистачає. І дій!

Мої думки з приводу дій:

 1. Дії повинні бути спрямовані назустріч змінам. Не бійся щось змінювати у своєму житті. Краще сам будь ініціатором змін, ніж зовнішні обставини будуть «вказувати», коли настав час змін.
 2. Постійно покидай зону комфорту. Вилазь зі своєї шкарлупкі. Рухайся туди, де є зростання, новий досвід, навіть якщо такі дії пов’язані з певним острахом. Додай розумний ризик у кожен свій день.
 3. Роби помилки, отримуй відмови. Це у багато разів крутіше, ніж сидіти на одному місці і не отримувати такий важливий досвід. Треба якомога швидше позбутися від страху робити помилки. Багато людей нічого в житті не міняють, а відповідно і не досягають, бо бояться робити помилки.
 4. Роби краще вчасно, ніж правильно. У будь-якому проекті є «серцевина», а є «завитки». Наприклад, у веденні блогу такою серцевиною виступає цікавий контент, а завитками – оформлення сайту, додавання додаткового функціоналу і т.і. Багато людей настільки відволікаються на другорядне,що так і ніколи по-справжньому не починають робити основне. Весь час проводять підготовку, але справа не рухається. Тому якомога швидше впроваджуй зміни, зосередившись на головному.
 5. Влаштовуй собі челенджі. Кидай собі публічний виклик, встановлюй покарання за «злив», знаходь попутників і дій.

Нові знання і навички

Измени кардинально свою жизнь

Останній за рахунком, але аж ніяк не за важливістю камінь в фундамент життєвих змін – це нові знання.

Ми постійно повинні знаходитися в стані свого прокачування.

Причому будь-які знання повинні відразу ж мати практичне застосування. Формула ефективного навчання виглядає так:

 1. Сприйняття інформації, спостереження за тим, як потрібно здійснювати правильні дії.
 2. Усвідомлення інформаації, структурування.
 3. Застосування.

Я, як багато інших людей, довгий час навчався тільки на рівні сприйняття і спостереження. Але якщо ми не можемо застосувати на собі або на інших те, чого навчилися – ми даремно витратили час і гроші.

Тому зверни увагу на навчання, курси, тренінги, де інформація являє собою завершену систему, є конкретні вправи, завдання, що дозволяють отримати досвід або сформувати нові навички, а також можливість отримати зворотну реакцію з цих вправ.

Дуже важливим я вважаю прокачування наступних навичок:

 • побудови гармонійних комунікацій;
 • продажу;
 • персонального тайм-менеджменту;
 • маркетингу.

Крім курсів та тренінгів кардинально змінити твоє життя допоможе структуроване і вдумливе читання крутих книг. Я, наприклад, за результатами прочитання книги намагаюся написати короткий її конспект, щоб краще запам’ятати прочитане, структурувати для себе інформацію, намітити конкретні дії, які потрібно здійснити, а також завжди мати можливість звернутися до цієї книги знову.

Процес змін може йти набагато швидше якщо ти не сам пробираєшся крізь «гущавину незвіданого», а коли тобі допомагає людина, яка вже пройшла цей шлях. Тому знайди собі наставника або запишись на індивідуальний коучинг. Це в рази прискорить процес трансформацій та поліпшень і не дозволить зійти з наміченого шляху.

Замість висновків

Для того, щоб не залишатися голослівним, я для самого себе, з огляду на все вищевикладене, склав перелік конкретних дій, які я буду постійно виконувати і якісно покращувати моє життя.

 1. 1-2 рази на тиждень відвідую заходи, де я можу познайомитися з новими людьми: Toastmasters, Fryday, інші конференції, зборів клубів тощо.
 2. Проводжу 10 зустрічей в рамках проекту «збовтати картину світу».
 3. Плачу $ 10, першій людині, яка мене зловить на тому, що я негативно відгукуюся або обговорюю кого-небудь.
 4. Щоранку встаю о 5 ранку і продуктивно проводжу ранковий час, бігаю 4 км 6 раз в тиждень, ретельно планую свій день з вечора.
 5. Ставлю собі питання: «Що я повинен робити, щоб потрапити в ТОП-10?», «Як я можу зробити справу на 110% і перевершити всі очікування?», «Які зараз мої стандарти і як мені їх підвищити?»
 6. Аналізую свій розклад на предмет того, скільки часу я запланував на реалізацію своїх цілей.
 7. Мінімум один раз в квартал з сім’єю здійснюю подорож з виїздом в інше місто.
 8. Не рідше одного разу на рік організовую похід.
 9. Кожен день пробую новий досвід у своєму житті, шляхом відмови від проходження щоденній рутині.
 10. Продовжую вчитися робити більше добрих справ для оточуючих.
 11. Всі проекти переводжу з етапу обмірковування на етап впровадження.
 12. Займаюся щодня практичним навчанням – навчанням, яке дозволяє відразу ж сформувати нові навички або застосувати, впровадити нові ідеї.
 13. Регулярно проводжу аналіз своїх дій. Коригую свої дії. Питаю зворотну реакцію більш «прокачаних» людей. І далі рухаюся вперед.

Ну що, вперед міняти наше життя на краще, досягати наших цілей.

А які в тебе є ідеї з приводу того, як поліпшити своє життя? З чого почати? Напиши їх в коментарях до цього посту. Я буду дуже тобі вдячний.


Як тобі стаття? Постав свою оцінку 1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (16 оценок, среднее: 4,19 из 5)
Що потрібно зробити, щоб кардинально змінити своє життя в кращу сторону 2Loading...

Поділитися статтею:
Telegram-канал 5 AM SYSTEM [Insights]Читати
+ +