Перед тобою одна з найбільш наріжних статей блогу 5AM SYSTEM – про те, як змінити своє життя, зробити його кардинально краще, яскравіше і багатше.
У цьому пості, як і в інших публікаціях на блозі, я, в першу чергу для самого себе, постарався розібратися в актуальному для багатьох питанні “Як якісно поліпшити своє життя? З чого почати?“.
Я продумав цілу систему, яка повинна привести кожного до реалізації найсміливіших намірів і цілей, задоволення, досягнення успіху в житті (навіть незалежно від того, хто що в це поняття вкладає). Не просто список, а саме систему.
У яких сферах потрібно змінювати своє життя?
Після тривалого вивчення життя успішних людей, прочитання мудрих книг, спілкування з проактивними підприємцями, особистих роздумів я дійшов висновку, що якісна і кардинальна зміна свого життя має на увазі проведення серйозної роботи в 5 сферах:
- Спілкування і комунікації
- Звички
- Мислення
- Дії
- Знання
Спілкування і комунікації
Перше з чого слід почати змінювати своє життя – це зі створення нового сильного оточення.
Ми як огірки в банці з розсолом: хочемо того чи ні «просолюємося» своїм оточенням і стаємо чимось середнім людей, з якими найчастіше спілкуємося.
Як же приготувати правильний «розсол», щоб підштовхнути своє життя до змін?
Почни спілкуватися з тими, хто вже знаходиться там, де ти хочеш бути. Намагайся більше часу проводити з проактивними людьми, вчись у них як вони мислять, розпоряджаються часом, розставляють пріоритети, вибудовують комунікації, реалізують проекти.
Обзавестися таким оточенням допоможе твій непідробний інтерес до життя і проектів людей, які тобі вже знайомі, хоча і, можливо, не були тобі особливо близькі. Може ти просто боявся встановити з цікавою людиною більш теплі стосунки.
Крім цього можна познайомитися з новими людьми. Знайти такі контакти можна на різних заходах, тусовках, просити знайомих познайомити тебе з цікавими людьми з їх оточення.
Останнім часом кожен івент, який я відвідую, починаючи від гри в футбол і закінчуючи тренінгами, розглядаю з позиції встановлення нових відносин: чи є люди, які значно краще за мене? Як я можу з ними познайомитися? Чим я можу їм бути корисним? Як я можу перейняти їх досвід, знання, образ мислення?
Приєднуйся до спільноти 5 AM SYSTEM в Telegram, отримуй щоденну мотивацію, ставай кращим, спілкуйся з проактивними людьми.
Крім цього, ти можеш провести практику збовтати картину світу. Її суть в тому, щоб поспілкуватися хоча б з десяти людьми, які в 10 разів і більше краще ніж ти. Якщо твій дохід $ 500 / місяць, знайди того, хто заробляє $ 5000 / місяць. Розпитай про його успіх, що допомогло йому досягти сьогоднішніх висот.
Крім людей, які нас оточують і з якими ми проводимо більшу частину свого часу, дуже важливо ставити собі питання: «За ким я йду? За ким слідую? На кого рівняюся? Хто є для мене прикладом? ».
І на завершення, максимально відмовся від скарг, засудження, критики твого сьогоднішнього оточення. Ці дії прив’язують тебе до минулого і не дають досягти іншого майбутнього.
Нове оточення – нове мислення – нові результати.
Звички
Наступним важливим фактором, який стримує нас в стабільній позиції, є наші звички – стійкі реакції на зовнішні обставини.
До таких звичок відносяться, зокрема ритуали і стандарти.
Ритуали – це наші звичні поведінкові реакції, пов’язані з виконанням певних дій в певний час дня. Навіть того не помічаючи, кожен день ми слідуємо великій кількості самих різних ритуалів: вранці п’ємо каву, чистимо зуби, балакаємо з колегами, перевіряємо месенджери і соцмережі, пізно вечеряємо, дивимося телевізор, серфимо в інтернеті перед сном і багато інших.
Потрібно детально вивчити і поспостерігати за своїми щоденними ритуалами, подумати які з них є неефективними, які забирають енергію і призводять до регресу.
Замість старих шаблонів поведінки впроваджуємо нові ритуали, які нададуть потужний вплив на наш рівень енергії, продуктивність і допоможуть привнести зміни в наше життя.
У моєму сприйнятті такими сильними ритуалами є:
- Ранній підйом о 5 ранку. Або хоча б не пізніше 6 годин. Чому так важливий ранній підйом можеш прочітайть в статті «10 причин вставати рано».
- Щоденна фізична активність у вигляді зарядки, розтяжок, йоги і т.п .; діяльність, що змушує попрацювати дихальній системі і спітніти, наприклад, у вигляді пробіжки або активної гри; ходьба на свіжому повітрі. А контрастний душ після такої активності – це неймовірна енергетична бомба.
- Планування своєї щоденної діяльності, бажано з вечора, і сфокусована діяльність у відповідність до складеного плану.
Крім поведінкових звичок, є ще у нас в голові розумові звички – стандарти.
На які розумові стандарти, на мій погляд, варто звернути увагу:
- ТОП-10 – це звичка сприймати свою діяльність через призму необхідності входження в 10% кращих людей, які займаються такою ж діяльністю. Цей стандарт допоможе постійно розвиватися.
- Підвищити свої стандарти – ще один крутий розумовий патерн. Постійно ставити собі питання: «Як я можу підвищити свої стандарти?». Це питання повинно стосуватися абсолютно всього – одягу, зовнішнього вигляду, спілкування з оточуючими, виконання роботи, якості відпочинку і так далі. Визнач для себе нові високі стандарти – їдь відпочивати не менше чотирьох разів на рік, подорожуй тільки першим класом, харчуйся тільки якісною їжею. У моєму оточенні є людина, яка одягає лише білі сорочки. Це його найвищий стандарт виглядати завжди відмінно.
- Супер якісна послуга – чим би хто з нас не займався, все ми по своїй суті надаємо один одному різні послуги: вдома, на роботі, в бізнесі. Завжди слід питати себе Як я можу перевершити очікування? Як я можу дати більше? Як я можу зробити справу на 110%? Як я можу поліпшити те, що я роблю?
- Антіпараноік – мислення, в основі якого лежить очікування оптимального розвитку подій. Є категорія людей, які постійно остерігаються, побоюються настання негативних наслідків, постійно очікують, що щось піде не так. Називають таких людей параноїками. В основі ж «мислення антіпараноіка» лежить тверда віра, що твоє життя буде сповнене найсприятливішими подіями, все, чим займаєшся, принесе найкращі результати, кожен день буде краще, ніж попередній. Мова в даному випадку абсолютно не йде про рожеві окуляри, а налаштування свого мозку і мислення тільки на позитивний результат.
Нове мислення
Наступним акцентом в зміні свого життя в кращу сторону хочу відзначити важливість розвитку свого мислення.
Перш за все, проводь аналіз своїх щоденних дій. Скільки з них спрямовані на досягнення своїх цілей, а скільки просто є рутиною. Завжди пам’ятай, що якщо ти не реалізуєш свої власні цілі, то значить працюєш над реалізацією цілей когось іншого.
Постійно проводь аналіз своїх змін. Якщо є необхідність, змінюй свої цілі, але постійно рухайся вперед.
Для того, щоб твоє мислення запрацювало по-новому пропоную запровадити наступні практики:
- Пошук нового досвіду. Є така теорія, згідно, якої нам важко даються зміни, так як ми потрапили в замкнене коло: робимо звичні дії – звичні дії формують в мисленні однакові очікування, які в свою чергу ведуть до тих же звичних дій. Тому так важливо розірвати це замкнене коло. Почни якомога більше експериментувати в своєму житті і отримувати новий досвід: відвідуй нові заклади, відпочивай в нових місцях, вибирай нові маршрути, спілкуйся з новими людьми і так далі.
- Влаштовуй собі щотижневий шабат – один день в тиждень, який повністю присвячений уповільненню, спілкуванню з улюбленими і друзями, відпочинку. У цей день варто відмовитися від щоденних турбот, жорсткого планування, зобов’язань. Дуже круто працює похід на природу.
- Раз на квартал, а то й частіше, подорожувати. Уїхати від своїх турбот і проблем і на кілька днів змінити обстановку, абстрагуватися від усього. У ці моменти дуже класно перезавантажуватися і в голову приходить багато цікавих ідей.
- Візьми участь в благодійних проектах. Коли ти починаєш робити добро світу, оточуючим людям, які потребують допомоги, ти перестаєш хвилюватись за своє майбутнє. Виникає впевненість, що твоє життя в надійних руках Бога.
Нові дії
Зміна свого життя, виведення його на новий рівень немислимо без конкретних дій.
Я почув від одного дуже успішного підприємця думку про те, що потрібно якомога швидше робити, і ні в якому разі не перебувати тривалий час в стані роздумів. Ти завжди повинен бути в стані дії. Якщо тобі треба подумати, то відразу йди шукати інформацію, якої тобі не вистачає. І дій!
Мої думки з приводу дій:
- Дії повинні бути спрямовані назустріч змінам. Не бійся щось змінювати у своєму житті. Краще сам будь ініціатором змін, ніж зовнішні обставини будуть «вказувати», коли настав час змін.
- Постійно покидай зону комфорту. Вилазь зі своєї шкарлупкі. Рухайся туди, де є зростання, новий досвід, навіть якщо такі дії пов’язані з певним острахом. Додай розумний ризик у кожен свій день.
- Роби помилки, отримуй відмови. Це у багато разів крутіше, ніж сидіти на одному місці і не отримувати такий важливий досвід. Треба якомога швидше позбутися від страху робити помилки. Багато людей нічого в житті не міняють, а відповідно і не досягають, бо бояться робити помилки.
- Роби краще вчасно, ніж правильно. У будь-якому проекті є «серцевина», а є «завитки». Наприклад, у веденні блогу такою серцевиною виступає цікавий контент, а завитками – оформлення сайту, додавання додаткового функціоналу і т.і. Багато людей настільки відволікаються на другорядне,що так і ніколи по-справжньому не починають робити основне. Весь час проводять підготовку, але справа не рухається. Тому якомога швидше впроваджуй зміни, зосередившись на головному.
- Влаштовуй собі челенджі. Кидай собі публічний виклик, встановлюй покарання за «злив», знаходь попутників і дій.
Нові знання і навички
Останній за рахунком, але аж ніяк не за важливістю камінь в фундамент життєвих змін – це нові знання.
Ми постійно повинні знаходитися в стані свого прокачування.
Причому будь-які знання повинні відразу ж мати практичне застосування. Формула ефективного навчання виглядає так:
- Сприйняття інформації, спостереження за тим, як потрібно здійснювати правильні дії.
- Усвідомлення інформаації, структурування.
- Застосування.
Я, як багато інших людей, довгий час навчався тільки на рівні сприйняття і спостереження. Але якщо ми не можемо застосувати на собі або на інших те, чого навчилися – ми даремно витратили час і гроші.
Тому зверни увагу на навчання, курси, тренінги, де інформація являє собою завершену систему, є конкретні вправи, завдання, що дозволяють отримати досвід або сформувати нові навички, а також можливість отримати зворотну реакцію з цих вправ.
Дуже важливим я вважаю прокачування наступних навичок:
- побудови гармонійних комунікацій;
- продажу;
- персонального тайм-менеджменту;
- маркетингу.
Крім курсів та тренінгів кардинально змінити твоє життя допоможе структуроване і вдумливе читання крутих книг. Я, наприклад, за результатами прочитання книги намагаюся написати короткий її конспект, щоб краще запам’ятати прочитане, структурувати для себе інформацію, намітити конкретні дії, які потрібно здійснити, а також завжди мати можливість звернутися до цієї книги знову.
Процес змін може йти набагато швидше якщо ти не сам пробираєшся крізь «гущавину незвіданого», а коли тобі допомагає людина, яка вже пройшла цей шлях. Тому знайди собі наставника або запишись на індивідуальний коучинг. Це в рази прискорить процес трансформацій та поліпшень і не дозволить зійти з наміченого шляху.
Замість висновків
Для того, щоб не залишатися голослівним, я для самого себе, з огляду на все вищевикладене, склав перелік конкретних дій, які я буду постійно виконувати і якісно покращувати моє життя.
- 1-2 рази на тиждень відвідую заходи, де я можу познайомитися з новими людьми: Toastmasters, Fryday, інші конференції, зборів клубів тощо.
- Проводжу 10 зустрічей в рамках проекту «збовтати картину світу».
- Плачу $ 10, першій людині, яка мене зловить на тому, що я негативно відгукуюся або обговорюю кого-небудь.
- Щоранку встаю о 5 ранку і продуктивно проводжу ранковий час, бігаю 4 км 6 раз в тиждень, ретельно планую свій день з вечора.
- Ставлю собі питання: «Що я повинен робити, щоб потрапити в ТОП-10?», «Як я можу зробити справу на 110% і перевершити всі очікування?», «Які зараз мої стандарти і як мені їх підвищити?»
- Аналізую свій розклад на предмет того, скільки часу я запланував на реалізацію своїх цілей.
- Мінімум один раз в квартал з сім’єю здійснюю подорож з виїздом в інше місто.
- Не рідше одного разу на рік організовую похід.
- Кожен день пробую новий досвід у своєму житті, шляхом відмови від проходження щоденній рутині.
- Продовжую вчитися робити більше добрих справ для оточуючих.
- Всі проекти переводжу з етапу обмірковування на етап впровадження.
- Займаюся щодня практичним навчанням – навчанням, яке дозволяє відразу ж сформувати нові навички або застосувати, впровадити нові ідеї.
- Регулярно проводжу аналіз своїх дій. Коригую свої дії. Питаю зворотну реакцію більш «прокачаних» людей. І далі рухаюся вперед.
Ну що, вперед міняти наше життя на краще, досягати наших цілей.
А які в тебе є ідеї з приводу того, як поліпшити своє життя? З чого почати? Напиши їх в коментарях до цього посту. Я буду дуже тобі вдячний.
Як тобі стаття? Постав свою оцінку