Улюблене 2022

У цій публікації поділюсь найбільш цікавим та корисним, що привернуло мою увагу у 2022 році: цікаві книги, навчальні курси, відео, YouTube-канали, програми, тощо.
***
📚Книга – Шимон Перес “Боязким місцем тут не місце. Про сімливість, уяву та становлення сучасного Ізраїлю”
Цікава, а також актуальна для українського сьогодення книга. Шимон Перес розповідає як створювалася Держава Ізраїль, як змогла не тільки вистояти, існуючи в оточенні ворогів, а також стати однією з провідних держав світу. Цікава цитата з книги: «Щоб бути реалістом, требо вірити в диво. Реалізм в Ізраїлі ніщо інше, ніж неможливе, яке стало реальністю». Сьогодні ця цитата так само стала актуальною для України.
***
📚Книга – Гелонг Тюбтен “A Monk’s Guide to Happiness: Meditation in 21 Century” (мова – англійська)
Дуже проста і зрозуміла книга про медитацію та практику усвідомленості. Найбільш цінним у цій книзі для мене стали думки автора про те, як медитація та стан усвідомленості може бути імплементований у щоденне життя. Після прочитання цієї книги запровадив практику маленьких митей усвідомленості протягом дня.
***
🎓Навчальний курс Тімоті Снайдера “The Making of Modern Ukraine” (мова курсу – англійська)
Тімоті Снайдер є викладачем Єльського університету, істориком, який відкриває Україну світу. У курсі зібрано 23 навчальних лекції, в яких надається дослідження України від козацьких повстань 1648 року до революції 2004 року. Теми включають занепад Речі Посполитої, російськy та австрійськy імперію, крах традиційного єврейського та польського суспільного життя, зародження українського національного руху, громадянську війну, модернізацію, терор, наслідки нацистської окупації (зокрема геноцид та етнічні чистки), проблеми демократичних реформ та європейської інтеграції. Відносно нескладна англійська мова та легкий формат подачі дозволяє із задоволенням слухати цей курс.
***
🎓Навчальний курс Олексія Арестовича “Мистецтво мислити” (мова курсу – російська)
Проглядаючи час від часу окремі коментарі Арестовича щодо війни в Україні, наштовхнувся на його ж лекції на філософську тематику. Вирішив в філософській школі Апейрон щось придбати та вивчити більш системно. Зупинився на програмі “Мистецтво мислити”. Цікаво. Дуже нестандартно. Такого просто в книзі непрочитаєш. Ці лекції однозначно допомагають розширити картину світу.
***
📸Iphone Photo Academy – (мова курсу – англійська)
В сьогоденному світі у кожного з нас в кармані має фотоапарат, який дозволяє зафіксувати найбільш цікаві моменти нашого життя. Але як виявилося після проходження зазначеного курсу наявний потенціал використовуємо лише на 10-20%. Мені завжди дуже кортіло навчитися робити круті фотки. Навчання складається з 5 модулів, в ході яких розбираються технічні питання роботи з камерой iPhone, основні принципи створення чудових фотографій, основні правила створення портретних фотографій, фотографування ландшафту та багато чого іншого.
***
🤴Цитати. Протягом достатньо складного 2022 року разом зі мною були 2 цитати, які допомагали мені і давали вогонь мотивації.
Перш з них цитата Віктора Франкла, австрійського психотерапевта, який вижив у нацистских концлагерях:
“Першими зламалися ті, хто вірив, що скоро все закінчиться. Потім ті, хто не вірив, що це колись закінчиться. Вижили ті, хто сфокусувався на своїх справах, без очікування того, що ще може статися”
Іншою стала цитата з фільму “1+1”:
“Не чекай, що стане легше, простіше, краще. Не стане. Труднощі будуть завжди. Вчися бути щасливим прямо зараз. Інакше не встигнеш”
***
🎥Відео – Мистецтво впевненості. В 2022 році практикував багато слухати виступів TED. Чудове джерело цікавих ідей і думок.
Хочу виділити відео про впевність в собі та мотивацію. В ньому тренер розповідає чим відрізняються найбільш успішні гравці дитячої команди від усіх інших. Це не талант, навіть не навички, а впевненість в собі і своїх силах. Як розвинути впевненість в своїх дітях? Як стати впевненіше самому? – відповіді у цьому відео.
***
🎬Ютуб-канал – Нік Кеомахавонг. Для того, щоб збалансувати той величезний потік негативної інформації, яка виливалася на нас протягом усього 2022 року, дивився відео буддійського монаха з Америки, який дуже цікаво розповідає про щоденне життя буддійського монаху, про практику усвідомленості, про те, як жити збалансованим життям.
***
Застосунок WordUp. Найкращий застосунок, який допомагає мені вчити нові англійські слова. Що відрізняє його від усіх інших програм? Перш за все, це словник з 24 тисяч англійських слів, та ще трохи більше ніж 8 тисяч найбільш поширених фраз та висловів (про-версія), які розташовані в послідовності від найбільш вживаних до найбільш вживаних слів. Процес вивчення відбувається в контексті – до кожного слова є до десятка прикладів в текстовому, відео форматі, з цитат відомих людей. Інтервальне повторення допомагає міцно тримати в пам’яті нові слова.
***
🔊Пісня – Dark Hollow. На 100% американська пісня. Зайшов якось придивитися собі гітару в музыкальный магазин, а там два дідусі-американці лабашать цю пісню. Було дуже атмосферно. Додав цю пісню в свій трек-ліст улюблених пісень.
***
А наостанок попрошу тебе поділитися хоча б однією цікавинкою, яка привернула увагу у минулому році. Напиши у коментарях до цієї публікації.
Наперед вдячний за користь!
Як тобі стаття? Постав свою оцінку
Книга “Знову і знову” Бена Платона – антиутопія, що допомогла прийняти ситуацію початку повномасштабної війни