fbpx

Привіт! Одним з найбільш корисних і часто використовуваних додатків на моєму смартфоні є Еверноут – максимально продуманий інструмент для збирання, систематизації та зберігання самої різної інформації.

Станом на червень 2016 року кількість користувачів цього додатка склало 200 мільйонів чоловік по всьому світу, а вартість компанії – 1 мільярд доларів. А все тому, що Evernote  допомагає бути більш організованим і продуктивним. Читайте статтю до кінця і переконайтеся в цьому самі.

У цьому пості я розповім про свої ідеї ведення заміток в цьому додатку, як користуватися ним ефективно.

Загальні функції Еверноут

Якщо ти ще не користуєшся цією програмою, коротко розкажу основні її можливості:

1. Хмарний сервіс. Програма працює як через додаток на смартфоні, так і встановлюється на комп’ютер. Також з Evernote можна працювати безпосередньо в браузері. Всі заметки автоматично зберігаються, доступні c будь-якого пристрою, в тому числі при необхідності і одночасно декільком користувачам.

2. Зручна організація. Всі замітки розміщуються по блокнотах. Кілька блокнотів можуть бути об’єднані в набір. Також кожній замітці можуть бути присвоєні мітки.

3. Багатоформатність. Замітка може являти собою звичайний текстовий файл, куди можна додати таблиці, фотографії, інші зображення. Також замітка може бути зроблена і в аудіо форматі. Якщо необхідно до замітці може бути прикріплений файл з твого телефону або комп’ютера. За допомогою розширення для браузерів WebClipper за два кліка мишки в замітку може бути додана ціла інтернет-сторінка або її частина.

Також Evernote дозволяє з замітки зробити презентацію, а зі своєї пошти будь-який лист безпосередньо відправляти в блокнот, встановити на будь-яку замітку нагадування. І це далеко не все плюшки цього додатка.

А тепер до найголовнішого – як використовувати програму на всі 100%?

Еверноут

Як я організував свій Evernote

1. Цілі

Набір “Цілі” об’єднує кілька блокнотів, з яким я працюю практично щодня. Дуже зручно завжди мати при собі список цілей. У цьому наборі я зберігаю:

  1. Цілі на поточний рік. Я формулюю в цьому блокноті цілі на найближчі 12 місяців, а також пишу конкретні дії, які потрібно зробити для того, щоб їх досягти.
  2. Цілі на тривалий період. Я сформулював для себе цілі на найближчі 5 років.
  3. 100 справ, які я хотів би зробити до кінця свого життя. Дуже надихає заняття скласти такий список. У мене туди, до речі, входить: написати свою книгу, подолати IRONMAN дистанцію, відвідати базовий табір Евересту, виступити з групою The Grain в Києві, відкрити свій ресторан, кав’ярню, 1000 унікальних відвідувачів в день на моєму блозі і інші. До речі одну з таких цілей я вже досяг – в 2015 році пробіг марафон (42 кілометри).Марафон одна из моїх цілей
  4. Моя місія. На сьогодні я ще шукаю остаточне розуміння своєї головної мети життя, але певні формулювання вже мною зафіксовані.
  5. Цілі на 100 днів. Кожні 100 днів року я вибираю з усіх моїх цілей не більше трьох, над якими працюю особливо потужно протягом трохи більше трьох місяців. Головне завдання – кожен день приділити час для роботи над кожною з таких цілей.
  6. В окремому наборі я зберігаю свої цілі попередніх періодів. У мене збереглися цілі за 2015 і 2016 року. Дуже цікаво їх переглянути і подивитися як змінювалося моє бачення на рік, масштаби мислення.
  7. І ще один окремий набір у мене присвячений моїм результатам. Там я зберігаю блокнот з нотатками з підсумками за рік, а також блокнот, куди записую вже досягнуті мною цілі. Навіщо це може бути потрібно? Коли я перечитую, що я вже зробив, які перешкоди зміг подолати – я наповнююсь упевненістю в себе, в свої сили підкорити нові висоти.

З огляду на, що Evernote дозволяє додавати фотографії, свої цілі дуже легко підкріплювати відповідною візуалізацією.

Ось так у мене виглядає візуальне вираження однієї з моїх цілей

Визуализация цели

2. Ідеї

Все починається з ідеї. І якщо ідею вчасно не записати, вона дуже швидко забувається. Тому як тільки якась симпатична ідея заскочила до мене в голову, я відразу фіксую цю красуню у себе в Еверноуті.

Дуже зручно: Еверноут дозволяє створити на робочому столі смартфорна маленьку іконку (віджет), завдяки якій викликається спливаюче віконце, без необхідності заходити в додаток. Це дозволяє оперативно зафіксувати свою думку.

Також в блокнот “Ідеї” я вношу замітки, які створюються в ході моїх брейнсторм-сесій. Такі сесії є певні проміжки часу, коли я сам або спільно з кимось шукаю нові ідеї для своїх питань або проектів.

Свої ідеї я постійно перечитую і думаю як вдихнути в них життя. Деякі ідеї стають цілими проектами, деякі переміщуються в список справ, деякі чекають свого часу, а деякі в’януть, так і не дочекавшись своєї години.

3. Соковита інформація

Саме так у мене називається один з моїх наборів в Evernote. Ця програма дозволяє в дуже зручний спосіб корисну інформацію збирати в одному місці.

Набір “Соковита інформація” містить 4 блокнота:

1. ЗЗП. Я вже неодноразово на своїй сторінці в facebook писав про метод роботи з інформацією ЗЗП. Якщо коротко, то його суть полягає в тому, щоб за результатами прочитання певного обсягу інформації, зупинятися і формулювати для себе 3 тези:

  • що я Зрозумів? – не більше трьох тез;
  • як це Застосувати? – конкретні прості кроки, які я зроблю найближчим часом;
  • з ким мені Поділитися? – 3 людини або каналу зв’язку (facebook, Instagram). з якими ми поділимося цією новою інформацією. Коли ми розповідаємо інформацію, ми її додатково опрацьовуємо і краще запам’ятовуємо.

Коли я слухаю навчальне відео, аудіоподкаст, читаю корисну статтю, свої тези по системі ЗЗП формулюю в цей блокнот.

2. Книги. Цей блокнот фактично продовження попереднього, тільки він стосується книг. Якщо я читаю навчальну книгу головні думки кожного розділу я фіксую в окремій замітці. Найкорисніше в цьому те, що я можу в будь-який момент звернутися до ключових думок будь-якої прочитаної мною книги. Завдяки таким конспектами основних тез я дуже швидко освіжаю необхідну мені інформацію.

3. Цитати. Коли мені зустрічається сильна мотивуюча цитата я її обов’язково записую в цей блокнот, щоб при необхідності окрилити себе.

Мої цитати в Еверноут

4. Цікава інформація. У цей блокнот потрапляють особливо цікаві статті з Інтернет, інформація з яких представляє цінність.

4. Проекти

Один з найважливіших моїх наборів в Evernote. Для кожного мого актуального проекту у мене передбачений окремий блокнот. Про мої основні проекти ти можеш прочитати на спеціальній сторінці блогу.

У цих блокнотах я записую ідеї по моїм проектам, плани роботи по ним, інформацію, що безпосередньо стосується таких проектів.

5. Особистісний ріст

Наступний мій набір в Еверноут – “особистістний зріст”. Які в ньому у мене містяться блокноти?

1. Мотивація і настрій. Бувала у тебе ситуація, коли якась інформація, мотивувала тебе , надаючи потужний імпульс в житті? Або можливо просто дозволяла поглянути на існуючі проблеми в новому світлі? Саме такі статті потрапляють в цей блокнот.

Ось зовсім недавно я зберіг собі посилання на класне відео, назвавши замітку “Не забувай робити добрі справи”. Обов’язково подивітись його:

2. Персональний розвиток. Дуже важливий блокнот, пов’язаний з моїм розвитком. Тут містяться кілька дуже цінних для мене заміток.

По-перше, це замітка “Впровадити”. Сюди я записую різні ідеї, які я хочу впровадити, “вбудувати” в своє повсякденне життя. Найчастіше ці думки я знаходжу в книгах, цікавих інтерв’ю і так далі Наприклад, колись давно я в цьому блокноті записав “Неділя – день сім’ї”. Або “публікувати в блозі тільки те, що впровадив в своє життя не менше 30 днів”. Або “кожен день планувати мінімум одну справу, яка змусить мене вийти із зони комфорту”. Такі ідеї записую в цей блокнот і стежу за їх впровадженням в моє життя.

Ще одна замітка – це прийняті мною рішення. Сюди я записую взяті перед самим собою зобов’язання.

Крім цього в блокноті “персональний розвиток” замітки:

  • з моїми головними установками, яким я прагну щодня слідувати;
  • список людей, які мене надихають;
  • список нових звичок, над якими я хочу попрацювати.

3. Корисна інформація для зростання. У цей блокнот потрапляє вся корисна інформація, для мого зросту і розвитку. Сюди ж я записую інформацію з корисними рекомендаціями книг, фільмів, сайтів.

4. Освіта. Блокнот, куди потрапляє інформація пов’язана з моїм навчанням.

6. Плани

Допоміжний набір для планування. Тут у мене блокноти:

1. Купити. Сюди записую, що необхідно купити, з розбивкою “я”, “члени сім’ї”, “будинок і затишок”. До речі в замітку “Купити: моя дружина” заношу, всі побажання, що виражає моя дружина в ході спільного проведення часу. І як тільки мені хочеться порадувати свою дружину або “підбирається” чергове свято, подарунок “я саме це і хотіла” готовий.

2. Алгоритми планування. Трохи заумно вийшло назвати свій блокнот))). Тут замітки з загальними правилами або шаблонами по використанню часу.

Щоб стало зрозуміло, наведу кілька прикладів моїх нотаток: замітка “Планування тижня” – містить перелік заходів по підведенню підсумків тижня і плану наступного тижня; замітка “Вихідні з сім’єю” – містить перелік ідей, заходів, занять, як можна провести вихідні всією сім’єю цікаво.

3. Списки справ. Безпосередньо управління справами і завданнями я в Evernote не здійснюю. Для цього я використовую додаток Wunderlist. Але для планування великими мазками Еверноут все ж застосовую. Тут у мене, наприклад, блокнот “План навчання”, де я написав список в порядку актуальності різних освітніх програм і курсів, які я хочу вивчити.

7. Довідкова інформація

У цей набір потрапляють різна інформація, до якої доводиться звертатися і яка завжди повинна бути під рукою.

Тут у мене систематизована колекція всіх візиток, фотокопії потрібних мені документів, договорів, інша корисна інформація.

В окремому блокноті у мене міститься інформація, яка допомагає мені в поїздках і подорожах. Тут у мене є відпрацьовані списки речей, які потрібно взяти у подорож на море, в похід, поїздки по робочих питаннях в інше місто. Завдяки таким спискам збори проходять дуже швидко і нічого не забувається.

8. Фінанси

Як і у випадку з блокнотом “Списки справ”, набір “Фінанси” у мене не є основним інструментом для ведення обліку особистих фінансів. Але все ж деяка важлива інформація тут зберігається.

Фотографую і зберігаю сюди чеки і квитанції, інші фінансові документи, до яких потрібно буде звернутися в майбутньому.

Окрема замітка у мене присвячена особистій фінансовій системі – алгоритму, який мені допомагає планувати, зберігати і правильно витрачати гроші.

9. Місце для творчості

У дитячому віці творчість з наших малюків так і пре. І якщо всі їхні результати творчості зберігати у себе вдома, то знадобиться щонайменше кілька шаф.

Але і тут Еверноут може виявитися корисним. У цьому додатку я створив галерею творчості моєї донечки і в будь-який момент дня можу зайти туди і помилуватися її творіннями.

Як наприклад таким ось серцем.Творчість донечки в Еверноут

Мої висновки по роботі з Еверноут

На сьогоднішній момент у мене в Еверноут міститься 155 актуальних заміток.

Evernote став для мене незамінним помічником у всіх моїх справах, допомагаючи організовувати і впорядкувати практично всі аспекти мого життя. Він став для мене не тільки інструментом для систематизації інформації, але і щоденного натхнення.

І на завершення зверну увагу на одну важливу річ. Зі своїми записами потрібно постійно працювати, перечитувати їх і обдумувати, щоб цей додаток не перетворювався в марне звалище інформації. Тому замість того, щоб просто перегортати стрічку Facebook, віддаю перевагу попрацювати з моїми записами в Еверноут.

Бажаю тобі бути продуктивним!


Як тобі стаття? Постав свою оцінку 1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (5 оценок, среднее: 4,80 из 5)
9 ідей для Evernote: як користуватися додатком ефективно, вичавлюючи з нього максимум 1Loading...

Поділитися статтею:
Telegram-канал 5 AM SYSTEM [Insights]Читати
+ +