fbpx

Правило №1: Як бути у складні часи

від Лют 1, 2022Философське0 коментарів

Роби, що маєш робити

В сьогоденні турбулентні та іноді складні часи питання внутрішнього спокою, сфокусованості має важливе, а іноді й вирішальне значення.

Велика кількість негативних новин вибивають нас з седла і не дають рухатися вперед на повній швидкості.

Хочу поділитися дуже важливим, як на мене, правилом, яке надає відповідь на питання, яке постійно крутиться у нас в голові: “Як бути у складні часи?” і яке дозволяє такі періоди проходити набагато легше.

Воно звучить так: “Концентрируйся на тому, що ти можешь контролювати, та відпусти усе, що знаходиться поза твоїм контролем”. 

Простими словами: робити те, що повинні зробити, і нехай все інше буде як буде.

Цей принцип був сформований ще в далекі часи античними філософами та є одним з фундаментальних у філософії стоїцизму.

Що ми можемо контролювати, а що ні? На що ми маємо вплив, а на що ні?

Епіктет казав: «Головне завдання в житті таке – визначити для себе ті речі, які є зовнішніми і непідконтрольними, а також ті, які напряму залежать від нас і знаходяться у сфері нашого контролю. Де ж тоді шукати добро і зло? Не там де є неконтрольовані зовнішні фактори, а всередині самого себе, де є можливість робити власний вибір».

Епіктет казав

У Богдана Хмельницького теж була улюблена приказка “Роби, що потрібно, а буде як Бог дасть”.

Час, витрачений на ці “нерухомі” речі, – це час, який ми втрачаємо дарма, замість того, щоб сфокусуватися на тому, що ми можемо змінити.

Мені дуже подобається молитва спокою: «Боже, дай мені спокій прийняти те, що я не можу змінити, сміливість змінити те, що я можу, і мудрість знати різницю». 

Якщо ми зможемо зосередитися на тому, щоб спочатку визначити, а потім концентруватися на тому, що знаходяться під нашим контролем, ми будемо не тільки щасливішими, але й матимемо перевагу над іншими людьми, які не усвідомлюють, що ведуть непереможну битву з тінню.

5 AM SYSTEM Insights

Telegram-канал 5 AM SYSTEM [Insights*]

Ділюсь досвідом та думками про практику раннього підйому, продуктивність, корисні звички, систему внутрішньої трансформації. Приєднуйся! 

#раннійпідйом #звички #продуктивність #думки #книги #мудрість

***

Як тільки ми замість того, щоб концентруватися на тому, що знаходиться в межах нашої компетенції і можливостей, починаємо нарікати на зовнішні обставини ми крім звичайних процесів невпинних змін, додатково запускаємо процесс “саморуйнування”.

Все в нашому житті непостійне – тіло поступово старіє, друзі одружуються, змінюють роботу і виїжджають жити в інше місто чи навіть країну, хтось народжується, а хтось покидає цей світ. Все змінюється. Ніщо і ніхто не має імунітету до ентропії всесвіту.

Але є велика різниця між природним плином часу, природними змінами і процесом саморуйнування, який ми запускаємо, як тільки перестаємо робити, те що мали б, а замість цього починаємо скаржитися на навколишні обставини.

У своїй автобіографії Уілл Сміт наводить цікаві свої роздуми з цього приводу.

Автобіографія Уілла Сміта

Уявіть, що вам необхідно провести бій з Майком Тайсоном в його найкращій формі. Побоюючись за своє життя, ви наймаєте легендарного тренера, ви дотримуєтеся ідеальної дієти та ідеального тренувального режиму, ви працюєте на повну, щоб зустрітися обличчям до обличчя з Залізним Майком. Ви виходите на ринг в надзвичайній фізичній формі, максимально мотивовані. Майк вас знищує за 15 секунд. Ви зробили все, що могли. І все одно програли. Ви не настільки хороший боєць як Майк Тайсон. Але це стерпна поразка.

Натомість, якщо ви весь час лінувалися, не ходили на тренування, не дотримувалися правильної дієти, просто взяли свого дворового друга собі в тренери – а потім Майк вирубив вас за 15 секунд – тепер ви отримали нестерпну поразку. Тепер ви залишаєтесь жити все своє життя не знаючи, що могло б трапитися, зроби ви все саме найкраще, що могли.

В глибині свого розуму, завжди, ви будете знати, що ви програли не тільки Майку Тайсону, ви ще й програли самому себе. Бо ваш бій був не проти Майка Тайсона, а був бій вас і Майка проти вас.

Нема страшнього нічого в тому, щоб програти всесвіту. Але це трагедія програти самому собі.

Саме тому в будь-які складні часи ми повинні тільки концентруватися на тому, що знаходиться в сфері нашого контролю. Видавати все краще, на що ми здатні. Робити те, що повинні зробити. І нехай все інше буде як буде. Нехай Всесвіт подбає про все інше.


Як тобі стаття? Постав свою оцінку 1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Правило №1: Як бути у складні часи 1Loading...

Поділитися статтею:
Telegram-канал 5 AM SYSTEM [Insights]Читати
+ +