fbpx

Огляд книги Кела Ньюпорта “Не турбувати”: короткий зміст, ключові ідеї, мій відгук

від Лют 11, 2022Книги0 коментарів

В работу с головой. Обзор книги

У цій статті представляю огляд однієї з моїх Топ-10 книг, яких я рекомендую прочитати, – “Не турбувати” Кела Ньюпорта (в оригіналі назва книги звучить “Deep work” – “Глибока робота”). У цьому огляді я дам загальну оцінку книзі, виокремлю ключові думки, а найголовніше – поділюся конкретними практичними ідеями автора, які можна впровадити у своє повсякденне життя.

3…2…1… Поїхали!

В работу с головой. Deep work

Загальна оцінка книги “Не турбувати”

Оцінка книги: 10 з 10. Книга, яку можна і потрібно прочитати, а потім звертатися знову і знову.

Книга “Не турбувати” буде корисною для всіх, хто хоче підвищити свою продуктивність, а також уміння сфокусовано працювати. Книга буде особливо корисна тим, хто загруз у багатозадачності та нескінченній метушні, хто дуже намагається, але ніяк не може отримати бажаного результату.

Ця книга про те, як навчитися зосереджено працювати, занурюватися в роботу, фокусуватися, дозовано споживати інформацію та розумно користуватися соціальними мережами.

Автор книги – Кел Ньюпорт – доцент кафедри інформатики у Джорджтаунському університеті. Автор 7 книжок, а також блогу Study Hacks, в яких пише про цифрові технології та культуру взаємодії з ними.

Головна теза книги: Якщо ви хочете досягти значних результатів, то маєте опанувати навичку глибокої та зосередженої роботи.

***

9 ключових ідей книги “Не турбувати”

Ось основні 9 думок, ідей, які я собі виписав, читаючи книгу Кела Ньюпорта “Не турбувати”. Якщо якась ідея тобі особливо сподобається, я рекомендую відкрити свій особистий щоденник і переписати їх ручкою.

1. Звикнувши до поверхневості у житті дуже важко повернутися назад. Якщо ви спалюєте свій час на другорядні заняття, то постійно зменшуєте свою здатність до глибокої зосередженої роботи.

2. Здатність зосереджено творчо працювати стає великою рідкістю. Але водночас це вміння дедалі більше цінується у нашій економіці. Внаслідок цього процвітатиме та незначна частина людей, яка розвине цю навичку і покладе її в основу своєї професійної діяльності.

3. У новій економіці великі переваги матимуть три категорії людей:

  • ті, хто може творчо та ефективно працювати з інтелектуальними машинами,
  • ті, хто є найкращими у своїй професії,
  • ті, хто має доступ до капіталу.

При цьому в будь-якому випадку знадобиться два головні вміння:

  • здатність швидко вчитися складним речам;
  • вміння виробляти елітний продукт, при цьому якісно та швидко.

4. Стан інтелектуальної зосередженості приносить як економічну вигоду, так й щасливе життя. Найкращі моменти зазвичай трапляються тоді, коли тіло чи розум людини напружений у свідомих зусиллях здійснити щось складне і вартісне.

5. Ваша здатність до глибокої зосередженої роботи на добу обмежена. Якщо ви розумно плануєте ваш робочий графік, ви повинні використовувати вашу норму часу глибокої зосередженої роботи протягом дня. Отже, вечірній час – це зовсім не той час, коли ви здатні ефективно займатися сконцентрованою роботою. І будь-яка робота, яку ви переносите на нічний час, навряд чи дасть істотні результати.

6. Будь-які зусилля, спрямовані на те, щоб навчитися зосереджуватися приречені на провал, якщо ви одночасно не змусите свій мозок відмовитись від звички постійно відволікатися.

7. Той, хто об’єднує вміння всебічно планувати з готовністю адаптувати або змінити свій план за потреби, отримує набагато більше творчих інсайтів, ніж той, хто застосовує стандартний спонтанний підхід до робочого часу, залишаючи день відкритим та неорганізованим. Без чіткого графіка роботи дуже легко сповзти у другорядні справи: електронні листи, соцмережі, веб-серфінг.

8. Великі творчі уми гадають як художники, але розмірковують як бухгалтери.

9. Впускайте у свій графік будь-які другорядні справи з великою обережністю, тому що ми схильні недооцінювати шкоду, яку вони завдають і переоцінювати роль, яку вони грають у нашому житті. Без дрібних справ нам не обійтися, при цьому ми повинні звести їх до мінімального рівня, на якому вони не заважатимуть нам розкрити свій творчий потенціал у процесі зосередженої праці та реалізувати наше покликання.

5 AM SYSTEM Insights

Telegram-канал 5 AM SYSTEM [Insights*]

Делюся досвідом і своїми думками про особистий розвиток, підвищення усвідомленості, продуктивності, а також формування корисних звичок. Приєднуйся!

#раннійпідйом #звички #продуктивність #думки #книги #філософскьке

***

Практичні рекомендації

Інформація без застосування – інформаційний жир. Читаючи будь-яку нон-фікшн книгу, я намагаюся виділити конкретні практичні рекомендації, які можна і потрібно впровадити у повсякденне життя.

Обзор книги Deep Work

З книги “Не турбувати” я виділив цілих 15 таких рекомендацій.

1. Один-два рази на рік влаштовувати час для роздумів. Виїжджати в інше місто, усамітнитися та використати цей час для того, щоб поринути у читання та подумати на серйозні теми.

2. Під час сесії продуктивної зосередженої роботи вимикати та прибирати всі електронні девайси, а також будь-які відволікаючі фактори.

3. План на день будувати навколо старанно обраної творчої роботи, яка потребує глибокого занурення. Другорядні справи групувати і виконувати після завершення основної роботи.

4. Використовувати “журналістський підхід” (коли мало часу на зосереджену роботу): щойно з’являється хоч трохи вільного часу, переключатися в режим сконцентрованої роботи та працювати над своїм головним проектом.

5. Встановити свої ритуали перед та під час продуктивної роботи. Наприклад, може стати правилом розпочинати роботу з чашки кави. Під час роботи можна встановити таймер і при цьому переключити у фокус режим свій телефон, коли ніякі повідомлення не відволікатимуть.

6. Стратегія широкого жесту: для організації своєї продуктивної роботи здійснювати радикальну зміну обстановки, зокрема зі значними фінансовими вкладеннями (наприклад, оренда заміського будинку, оплата за хороший коворкинг).

7. Квота ідей з партнером за проектом: з метою виконання конкретних завдань організовуємо співпрацю з партнером, коли ділимося з ним ідеями у спеціально відведеному місці (наприклад, окремому чаті). Присутність колеги, який чекає на твого наступного інсайту, стимулює генерацію нових ідей.

8. Чим більше справ ми намагаємося зробити, тим менше ми доводимо до кінця. Тому необхідно зосередитися на досягненні невеликої кількості справді важливих цілей.

9. Вести облік часу, який ми використовуємо на глибоку зосереджену роботу, спрямовану на досягнення нашої головної мети, замість просто відстежувати результати роботи.

10. Час на сконцентровану роботу максимально захищати від сторонніх вторгнень. Наприклад, у цьому можуть допомогти використання навушників під час роботи.

11. Чи не працювати ввечері. Відпрацювавши день, забудьте всі робочі питання до наступного ранку. У цьому нам необхідний завершальний ритуал. Наприклад, це може бути оцінка всіх незавершених завдань та складання плану на завтра. На завершення у нас має бути заготовлена ​​фраза, яка означає завершення процесу (наприклад, “Вимкнення завершено”).

12. Протягом дня відновлювати свою увагу, яка є такою важливою для зосередженої роботи. Особливо в цьому може допомогти прогулянка на природі.

13. Навіть під час періоду відпочинку не займатись поверхневими справами, які потребують постійного перемикання.

14. Встановити графік користування телефоном та інтернетом (у тому числі й у вихідні). Поки що цей час не настав, не включати телефон. У разі необхідності доступу до технологій все одно не переривати офлайновий період, навіть якщо це блокує роботу. Краще переключитися на іншу діяльність у режимі офлайн на той час, що залишився до наступного інтернет-сеансу. Якщо це неможливо – внести зміни до робочого графіка, щоб наступний інтернет-сеанс розпочався раніше. Не одразу. Між поточним моментом та наступним заходом в інтернет має пройти щонайменше 5 хвилин.

15. Практикувати продуктивну медитацію: коли ми зайняті фізично, але розум наш вільний (під час бігу, їзди, прийому душа, вигулювання собаки, по дорозі на роботу…), зосередитись на окремому, конкретно визначеному робочому завданні. Під час такої продуктивної медитації ми повинні постійно тримати увагу на цьому завданні, повертаючи його назад, коли воно почне блукати чи послаблюватись. Наприклад, ми можемо зосередитись на питанні “Як я можу покращити свій проект?”

 ***

Я сподіваюся, що огляд книги Кела Ньюпорта “Не турбувати” був для тебе максимально корисним та цікавим. Інші огляди та публікації на тему читання ти можеш знайти в розділі Книги.

Якщо ти вже читав цю книгу, мені буде цікаво дізнатися твою думку про неї. Пиши у коментарях до ціїє публікації.


Як тобі стаття? Постав свою оцінку 1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Огляд книги Кела Ньюпорта "Не турбувати": короткий зміст, ключові ідеї, мій відгук 1Loading...

Поділитися статтею:
Telegram-канал 5 AM SYSTEM [Insights]Читати
+ +