fbpx

Впроваджувати звички в своє життя дуже ефективно шляхом організації тридцятиденних марафонів. В ході таких марафонів виходить взяти необхідну швидкість для закріплення нової звички в своє життя. У тому числі, якщо хочеться перестати їсти солодке.

З чого все почалося?

Помітив, що їм дуже багато продуктів, що містять цукор: день починався з кавою з цукром і яким-небудь кондитерським виробом, після обіду тягнуло закусити чимось солодким. Крім цього, протягом дня постійні перекуси з булочок та інших солодощів.

Разом за день я з’їдав багато всього, що на користь мені не йшло. А найбільш негативне в цьому те, що таке поїдання перетворилося в залежність.

Тридцятиденний марафон без солодкого

Боротися зі шкідливою своєю звичкою вирішив шляхом організації тридцятиденного марафону, в ході якого повністю відмовився від солодкого. Прийняв рішення не їсти продукти, які містять в собі цукор або будь-які підсолоджувачі. У перелік забороненою їжі потрапили в тому числі соки і жуйки.

Додатковий імпульс для початку експерименту додав мені мій друг Сергій Гриненко, який в той час проходив тренінг Іцсхака Пінтосевича, однією з умов якого було відмова від солодкого.

Солодощі на період місячного марафону були замінені на мед, фініки, фрукти і сухофрукти.

Щоб відступати було нікуди – домовився з колегою по роботі про покупку найбільшого сету суші, якщо я порушу умови марафону.

У чому шкода цукру?

Отримати мотивацію для експерименту допомогло чітке розуміння негативного впливу солодкого на організм.
Вред сахара

 

Пошукав в Інтернеті і склав перелік причин, чому цукор шкідливий:

 

  1. Вчені Інституту серця Сент-Люка визнали дію цукру дуже схожою з дією наркотичних речовин: його постійне вживання викликає звикання подібне зі звиканням до наркотиків.
  2. Цукор робить сильний вплив на психіку людини: впливає на настрій, активність і дратівливість.
  3. Викликає швидку стомлюваність і ймовірність виникнення головного болю.
  4. Надмірне вживання цукру має безпосередній вплив на виникнення цукрового діабету – епідеміологічні дослідження вчених з Медичної школи Стенфордського університету (Stanford University School of Medicine) і Університету Каліфорнії (University of California), США.
  5. Цукор має негативний вплив на метаболізм. Збільшує рівень холестерину в крові.
  6. Споживання цукру в 17 разів знижує рівень імунітету організму.
  7. Продукти, які містять цукор, багаторазово підвищую кислотність у роті і сприяють виникненню карієсу.
  8. Цукор сприяє погіршенню засвоєння магнію і кальцію в організмі. В результаті слабшає структура зубів і кісток.
  9. Цукор не містить ніяких корисних компонентів, поживних речовин і мікроелементів.
  10. Цукор – один з основних факторів розвитку ожиріння.
  11. Вживання цукру заважає відновленню колагену, що має наслідком втрату шкірою пружності та відповідно раннє старіння.

І це тільки основні моменти. Але і їх достатньо, щоб змусити задуматися.

Як проходив експеримент

Провести тридцятиденний марафон без цукру хотілося, щоб через місяць не дивитися голодними очима на солодке, а домогтися гармонійного вплетення нової звички в життя. Головний секрет в цьому – отримувати задоволення від процесу.

Почав марафон я настільки рішуче і позитивно, що відразу 3 людини в моєму оточенні приєдналося до мене, включаючи мою дружину.

У перший тиждень без солодкого обходився абсолютно легко. Але на другий тиждень легке бажання поласувати стало з’являтися. Вирішив звернутися до альтернативних корисних солодощів.

Перш за все, це фініки. Хороші солодкі фініки – справжня знахідка для тих, хто не їсть солодкого.
Сухофрукты замена сладкого

Крім цього, купив мед, волоські горіхи, курагу, чорнослив, лимони і родзинки. Все перекрутив і отримав дуже смачну масу. Кілька ложок такої вітамінки з чаєм замінювали цукерки. Смачно, солодко і корисно.

Далі вирішили урізноманітнити і додали в цю суміш ще сушені банани, фініки, арахіс, кунжут. Скатали кульки. Вийшли дуже смачні цукерки. Надихнув на створення домашніх “цукерок” ручної роботи смачний подарунок від друзів.

Змінилося ставлення до кави. Хоч я і не великий її прихильник, але раніше завжди пив каву тільки з цукром і вважав за краще “чисте” еспресо і американо.

Під час марафону від солодкої кави довелося відмовитися. Але несолодкий еспресо і американо мені не дуже сподобалися. Зате відкрив з іншого боку для себе капучино. Несолодкий капучино – це вкусняха. Тепер коли купую каву – беру капучино без цукру.

Підсумки і висновки марафону без цукру

Місяць пролетів легко, швидко, без напрягу, а найголовніше корисно.

У перші дні після закінчення марафону був такий стан, що навіть не хотілося переривати свою серію і пробувати солодке.

Найголовніше, чого я досяг за місяць – прибрав звичку постійно знищувати все солодке, що лежить в межах досяжності, а мій мозок перестав турбувати мене, бажаючи отримати чергову порцію солодкого.

За підсумками проведення марафону продовжую дотримуватися наступних правил:

  • чай і каву пити без цукру;
  • не закушувати чай і каву печивом, цукерками або тістечками, а смакувати і отримувати задоволення від самого напою;
  • НЕ вживати солодкі газовані напої;
  • відмова від солодких перекусів, в тому числі у вигляді булочок і ін. Перекуси тільки корисні – фрукти, горіхи, фініки, сухофрукти.

Опинитися повністю від солодкого було б не зовсім гуманно по відношенню до самого себе. Полакомиться пироженнымТому право поласувати смачним тістечком в ресторані з усією родиною за собою залишаю.

Будь здоровий!


Як тобі стаття? Постав свою оцінку 1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (8 оценок, среднее: 4,25 из 5)
Яке воно життя без солодкого? Підсумки тридцятиденного експерименту 1Loading...

Поділитися статтею:
Telegram-канал 5 AM SYSTEM [Insights]Читати
+ +