fbpx

Нещодавно мені на очі потрапила класна стаття Майкла Мітчела «50 Rules for Dads of Daughters» («50 правил для батьків дочок»). Мене, як тата, у якого зростає прекрасна дочка, це чтиво дуже захопило і надихнуло. Я теж вирішив написати таку статтю, де сформулював, в першу чергу для себе (щоб не забувати), правила взаємовідносин зі своєю дочкою. Мій список порад включає як думки Майкла Мітчела, які знайшли в моїй душі відгук, так і мої власні. Читай, надихайся і впроваджуй. І не забувай ділитися статтею зі своїми друзями. Я буду тобі за це дуже вдячний.

Ну що ж, поїхали.

Мої поради батьку доньки

 1. Люби її маму, цілуй її маму, обіймай, даруй увагу і турботу. Нехай твоя дочка завжди знає, як сильно ви один одного любите. Коли вона виросте, обов’язково знайде собі хлопчину, який буде її любити також сильно, як ти любиш її маму.
 2. Найбільший подарунок, який ти можеш подарувати своїй принцесі, – це стати частиною її дитинства. Приймай найактивнішу участь в її житті.
  50 советов отцу дочери
 3. Цінуй кожну мить, яку ти проводиш зі своєю дочкою, – коли ти з нею розмовляєш, граєш, гуляєш або просто дурієш. Зовсім скоро вона стане дорослою і полетить вити своє гніздечко.
 4. Без цієї коробочки ти, швидше за все, не проводиш і 10 хвилин. Неймовірно погана звичка приділяти більше часу телефону, ніж своїм близьким. Ти думаєш, що якщо за цей час не перевіриш новини, повідомлення або листи, то пропустиш щось неймовірно важливе. А пропустити ти можеш тільки одне – прекрасні миті, які ти міг провести зі своєю дочкою. Тому завжди прибирай подалі телефон, коли граєш з нею. Подаруй цей час тільки своїй принцесі.
  советы папам дочерей
 5. Дозволь собі подуріти разом зі своєю красунею. Прибери свою важливість і діловитість. Побудь хоча б 15 хвилин такиою же дитиною, як і вона. Адже така дитина є в кожному з нас.
  Як стати героєм для своєї доньки: 50 думок про взаємовідносини батька і доньки 1
 6. Грай з нею в хованки. Це одна з самих веселих ігор. І навіть коли вона голосно хихикає зі свого укриття, зроби вигляд, що знайти її було дуже складно.
 7. Дозволь їй приймати свої рішення, навіть якщо її вибір в твоїй душі не знаходить відгук. Це в майбутньому обов’язково їй допоможе прожити своє власне життя, а не чиєсь чуже.
 8. Розкажи їй про свої мрії та цілі. І нехай вона у відповідь розповість про свої. Помріяти разом, почути її «маленькі» мрії неймовірно цікаво. І не забувай, що вона вірить у виконання своїх маленьких мрій, а їх виконавцем судилося бути тобі.
  советы папам дочерей
 9. Вмикай музику голосніше і танцюй з нею. І не говори, що ти абсолютно не вмієш це робити. Я не повірю, що ти жодного разу вдома не рухався в такт запальним ритмам, поки тебе ніхто не бачив.
 10. Зроби так, щоб вона вірила в диво. Адже якщо вірити в диво, воно дійсно трапляється. До речі, зовсім недавно моя дочка (4 роки) мене запитала: «Папа, а ельфи бувають справжніми?» Я кажу: «Думаю, що ні». А вона мені у відповідь: «А ось і неправильно. Я дивилася в мультику, що ельфи роблять подарунки. Звідки ж тоді Дід Мороз бере подарунки?». Що тут заперечити?
  советы папам дочерей
 11. Візьми її разом з собою, коли ти йдеш на так звані «по справах». Нехай вона подивиться, як ти працюєш, як спілкуєшся з іншими людьми. Це не тільки весело, але і чудова для неї школа життя.
 12. Носи її на руках, поки вона маленька – на вулиці, коли її ніжки втомилися, просто так вдома. Зовсім скоро вона стане доросла і велика. І навіть якщо ти захочеш її взяти на руки, не факт, що у тебе буде така можливість.
 13. На 8 березня і на день народження даруй їй квіти. Вона теж дівчинка. І навіть якщо їй всього 4 або 5 рочків – вона буде надзвичайно рада отримати букетик саме для себе і поставити його в вазу у своїй власній кімнаті.
 14. Робіть все разом. Дійсно велика інвестиція, яку можна зробити, – це приділити весь свій час своїй донечці. Якщо ви йдете кататися на роліках, велосипеді або чимось ще, не стій з сумною фізіономією, чекаючи коли вона покатається. Одягай роліки або бери велосипед і вперед за нею. А якщо ти не вмієш – учись разом з нею.
  Як стати героєм для своєї доньки: 50 думок про взаємовідносини батька і доньки 2
 15. Я знаю, що МакДональдс – це не дуже корисно. Але всі діти це люблять. Іноді правила потрібні, щоб їх порушувати. Дозволь їй іноді поласувати не найкориснішою  їжею.
 16. Перед тим, як покликати свою принцесу їсти, намалюй сердечко або який-небудь інший прикольний малюнок на її тарілці. У кожній своїй дії показуй, як ти її сильно любиш.
 17. Розкажи їй, яка вона була, коли була зовсім маленька. І розкажи їй, який ти був, коли був маленький.
  Як стати героєм для своєї доньки: 50 думок про взаємовідносини батька і доньки 3
 18. Учи її робити добрі справи. Це одне з найважливіших, що варто зробити. Навчи її бути добрим і уважним до близьких людей, до всіх оточуючих. Погодуй з нею пташок, білок, доможіть комусь разом, розкажи їй, як важливо віддавати частину свого доходу на благодійність.
 19. Носи її догори ногами. Вона обов’язково буде реготати і просити тебе зробити це ще раз.
 20. Навчи її робити якийсь фокус, наприклад «відривати» свій великий палець. Вона потім із задоволенням покаже цей фокус своїм друзям у дворі або в садку.
  Як стати героєм для своєї доньки: 50 думок про взаємовідносини батька і доньки 4
 21. Навчи її співати пісні, особливо якщо ти вмієш грати на гітарі. Склади ваш список улюблених пісень, і співайте їх якомога частіше всією сім’єю. Це чудовий спосіб підняти собі настрій, відчути єднання і прекрасно провести час.
 22. Звичайно, дисципліна важлива. Але іноді, поки мама не бачить, побалуй її якою-небудь позаплановою цукеркою.Як стати героєм для своєї доньки: 50 думок про взаємовідносини батька і доньки 5
 23. Вони будуть сваритися мамою. Виявляй мудрість, коли будеш вибирати одну зі сторін.
 24. На тобі лежить відповідальність щодо розвитку її безмежного потенціалу. Тому спільний час витрачай не тільки на розваги, а й на її навчання.50 советов отцу дочери
 25. Навчися говорити своїй доці «Ні!». Так, це складно, особливо коли вона застосовує свої дівочі чари. Але це потрібно. Не тобі, а їй.
 26. Посади її до себе на руки і дозволь самій покерувати вашим автомобілем.
 27. Коли вона навчитися цілуватися, насамперед вона обцілує твоє обличчя. Насолоджуйся. Її поцілунки такі солодкі, як цукровий сироп.
 28. Придумайте своє класне вітання і прощання.
 29. Завжди обіймай і цілуй свою принцесу від щирого серця, коли приходиш і йдеш з дому. Вона найцінніше, що у тебе є.Як стати героєм для своєї доньки: 50 думок про взаємовідносини батька і доньки 6
 30. Щовечора вона з нетерпінням чекає твого приходу додому. Не затримуйся даремно на роботі. Проведи вечірній час краще з нею.
 31. Для твоєї плачучої дівчини немає нічого більш втішного, ніж обійми батька. Ніколи не відмовляй їй в можливості поплакати і втішити себе у тебе на грудях.
 32. Пиши їй листи щоразу напередодні її дня народження. А потім, всю цю пачку подаруй їй, коли їй виповниться 18.
 33. Довіряй її словам.50 советов отцу дочери
 34. Радій з нею на вулиці. Ходіть, наприклад, паровозиком. Нехай вона буде його першим вагоном, а ти – другим. І не дивіться, що інші тата такого не роблять – це їх упущення.
 35. Завжди виконуй те, що їй пообіцяв. Будь відповідальний за свої слова. Нехай у неї ніколи не буде ніяких сумнівів з приводу твоїх слів.
 36. Навчи її робити подарунки для інших. Сядьте і зробіть разом з нею листівку на день народження мами. Або намалюйте багато різних малюнків і відправте їх її бабусям і дідусям, щоб вони зробили у себе дитячу галерею.Як стати героєм для своєї доньки: 50 думок про взаємовідносини батька і доньки 7
 37. Організуй невеликий похід з ночівкою і обов’язково візьми свою маленьку подругу. Багаття, намет, зоряне небо – вражень буде до наступного походу.
 38. Кожен день дякуй Богові за те, що він послав тобі можливість бути батьком цієї прекрасної дитини.50 советов отцу дочери
 39. Навчи її програвати. Ця теж складова нашого життя.
 40. Навчи її, що не буває помилок. Є тільки досвід, прекрасна можливість навчитися, як робити в наступний раз не варто.
 41. Відкрий дома художню галерею – вибери одну зі стін  і зроби там виставку її малюнків.Як стати героєм для своєї доньки: 50 думок про взаємовідносини батька і доньки 8
 42. Коли вона говорить, постарайся всю свою увагу приділити їй, вслухаючись в кожне її слово. Подумай наскільки це, можливо, для неї важливо.
 43. Поважай її приватний простір.Як стати героєм для своєї доньки: 50 думок про взаємовідносини батька і доньки 9
 44. Не варто вчити її довгими проповідями. Вона все одно візьме з тебе приклад. Учи справами.
 45. Навчи її, незважаючи на те, що думають інші, висловлювати свою власну думку.
 46. Зроби доцю своєї фотомоделлю. І фотографуй її якомога частіше.Як стати героєм для своєї доньки: 50 думок про взаємовідносини батька і доньки 10
 47. Вір в свою принцесу. Твоя віра в неї та в її сили допоможуть їй бути успішною.
 48. Не забувай радитися зі своєю красунею.Як стати героєм для своєї доньки: 50 думок про взаємовідносини батька і доньки 11
 49. Коли говориш з нею, присядь навпочіпки – так вам легше буде зрозуміти один одного.
 50. Нескінченну кількість разів кажи своїй дочці: «Я люблю тебе !!!»


Як тобі стаття? Постав свою оцінку 1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (3 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Як стати героєм для своєї доньки: 50 думок про взаємовідносини батька і доньки 12Loading...

Поділитися статтею:
Telegram-канал 5 AM SYSTEM [Insights]Читати
+ +