Вставати рано … Навіщо? Багато людей шукають для себе відповідь на це питання. І це правильно, адже мотивація вкрай важлива в кожній справі. Тому в цій статті я поділюся головними причинами, чому тобі варто задуматися над тим, щоб вставати рано.
Щоб додатково себе мотивувати прочитай про 10 відомих людей, які зобов’язані своєму успіху ранньому підйому.
Якщо ж тобі захочеться спробувати почати вставати раніше прочитай мою статтю про 7 головних прийомів, які допоможуть навчитися це робити.
1. Особистий час
Тільки 1% всіх людей практикують ранній підйом. Решта в середньому прокидаються в проміжку з 6 год. 30 хв до 7 години ранку. Прокидаючись в 5 ранку, можна кожен день отримувати 2 години часу. І не просто звичайних 2 години, а часу, коли ніхто і ніщо не відволікає, ніякі обов’язки не тиснуть.
Це час відведено спеціально для того, щоб приділити увагу самому собі.
Придбай декілька годин свого особистого часу.
2. Системність
Дуже багато речей в нашому житті вимагають постійної роботи. І найчастіше невеликі, але щоденні кроки дозволяють просунутися і досягти бажаного результату. Якщо навчитися кожен день вставати рано, то у тебе вийде більш системно приділяти увагу головним речам, ніж якщо ти будеш намагатися робити це ввечері.
Підйом о 5 ранку дозволив мені знайти час, щоб деякі заняття перетворити в обов’язкові ранкові ритуали.
Я не уявляю, як би вечорами кожен день системно бігав, займався спортом. Але щоранку практично без винятків я виділяю не менше 40 хв для гарної пробіжки, вправ, йоги.
Працюй системно над своїми звичками, приділяй регулярно час важливим заняттям.
3. Хороший сон
Так чи інакше, але для того щоб раніше вставати, необхідно раніше лягати спати. При цьому багато досліджень показують, що кожна годину сну до опівночі дорівнює двом годинам сну вранці.
Лягаючи раніше і раніше прокидаючись, я висипаюся відмінно за 7 годин сну.
Забезпеч собі здоровий сон.
4. Здоров’я
Одним з найбільших переваг, які я ціную в ранньому підйомі – це можливість приділити час зміцненню свого здоров’я. Обов’язковими моїми ранковими ритуалами здоров’я є 2 склянки чистої води, розминка і розтяжки, комплекс сурья-намаскар, 30-ти хвилинна пробіжка, контрастний душ, здоровий сніданок.
Навряд чи у мене б вийшло щодня робити хоча б половину цих справ.
Отримай час, щоб приділити його укрепленію свого здоров’я.
5. Без поспіху
Раннє пробудження дозволяє почати і прожити весь день без непотрібної поспіху і суєти. Які б виклики не очікували мене, я завжди маю необхідний запас часу, щоб налаштуватися на спокійну і впевнену хвилю, бути завжди вчасно.
Для більшості нормальним явищем є вилітати в останню хвилину з ліжка, як куля летіти кудись, по дорозі згадуючи, що треба було взяти або зробити.
Починай свій день спокійно і впевнено.
6. Енергія та ефективний початок дня
Магія ранку полягає у величезній енергійності цього часу доби. Коли я сформував звичку вставати о 5 годині, я став набагато енергійнішим і позитивнішим, в мені стало більше ентузіазму.
Крім цього, я постарався зробити свої ранкові години трампліном на весь день, який дозволяє весь день провести на найвищому рівні.
Тільки уявити собі: інтенсивна пробіжка, коли в навушниках мудрі думки кращих тренерів світу, медитація, контрастний душ – енергія просто зашкалює. Так і хочеться зробити багато всього корисного.
Крім цього, багато досліджень показують, що люди, які встають рано вранці, більш оптимістичні і життєрадісні в порівнянні з совами.
Наповни себе енергією.
7. Звички
Мене завжди цікавила тема формування нових звичок і їх позитивного впливу на якість життя. Але з мого досвіду, формування навіть однієї нової звички вимагає дуже багато зусиль, уваги і дисципліни.
Але навіть в цій нелегкій боротьбі з самим собою, одним з найпродуктивніших способів сформувати цілий комплекс корисних звичок, є вставати рано вранці.
Продумавши свій оптимальний список ранкових ритуалів, і з огляду на практично повну відсутність відволікаючих чинників, чисту свідомість, вже через пару місяців більше 8 потужних звичок виявилися в моєму арсеналі.
Формуй сильні звички.
8. Пам’ятати про важливе
Кожен день, виходячи з дому і поринаючи у життєвий потік, дуже важко зупинитися і подумати, що є важливо, а що ні. Часу на це просто немає, адже необхідно ледь не щохвилини реагувати на виклики, проблеми, завдання, прохання, що виникають. У такому режимі буває важко згадати про своє бачення, свої цілі і пріоритети.
Тільки ранкові хвилини дозволяють мені почати свій день, відштовхнувшись від своїх, а не чужих цілей і цінностей, визначити ті 20% справ, які мені принесуть 80% результату.
Згадай, що для тебе найголовніше в житті.
9. Улюблена справа
Як я вже писав в моїй історії, одним з моїх улюблених занять є гра на електрогітарі. З 2007 року я граю у чудовій поп-рок групі The Grain.
У 2013 році, коли моя сім’я і вся Земля поповнилася новим чоловічком, виділити хоча б 15 хвилин на заняття стало просто неможливо. Не кажучи вже про якусь їх регулярність.
По-справжньому ефективним рішенням стало перенесення моїх занять на ранній час, поки всі сплять. А найголовніше я став займатися регулярно – щодня.
Ти теж можеш подарувати своій самій улюбленій справі достатньо уваги.
10. Сніданок
Ще однією маленькою перевагою раннього підйому є сніданок. Встаючи рано, я тепер майже завжди встигаю зарядити свій організм корисною енергією, необхідною для потужного початку дня.
Снідаю я, як правило, в 7-30 ранку, тобто через два з половиною години після підйому, коли вогонь травлення вже не спить, а починає непогано розпалюватися. Крім цього, перед сніданком я близько 40 хвилин даю організму фізичне навантаження, тому цей прийом їжі є «заробленим».
Як ти бачиш, ранній підйом дуже корисна штука.
Як тобі стаття? Постав свою оцінку
Написано прекрасно.
Гучні оплески тому хто це все пише і – найноловніше – виконує.
Кароліна, дякую.